10 اشتباه رایج در طراحی وبسایت در شیراز که باید از آنها دوری کنید!

10 اشتباه رایج در طراحی وبسایت در شیراز که باید از آنها دوری کنید

در دنیای دیجیتال امروزی، داشتن یک وب سایت در شیراز برای مشاغل و افرادی که می خواهند حضور آنلاین داشته باشند ضروری است. موفقیت یک وب سایت تا حد زیادی به طراحی آن بستگی دارد. طراحی خوب می تواند یک تجربه کاربری عالی ایجاد کند، اما طراحی ضعیف می تواند کارایی و تعامل کاربر را کاهش دهد. بسیاری از اشتباهات رایج طراحی وب سایت عاملی مخرب در جذب و حفظ کاربران هستند. در این مقاله از رویال سایت در مورد اشتباهات رایج در طراحی سایت در شیراز و همچنین راهکارهای عملی برای اصلاح یا پیشگیری از این اشتباهات بحث و گفتگو می کنیم.

 

10 اشتباه رایج در طراحی وبسایت در شیراز که باید از آنها دوری کنید

10 اشتباه رایج در طراحی سایت شیراز که باید از آنها دوری کنید

طراحی سایت دنیایی پر از جزئیات است و بی توجهی به هر یک از آنها شما را به وب سایتی بدون بازدیدکننده و بازدهی کمتر تبدیل می کند. بنابراین برای دوری کردن از خطاهای طراحی سایت در شیراز می بایست اشتباهات رایج را بشناسید. 10 اشتباه رایج در طراحی سایت در شیراز عبارتند از:

  • کاربرد قالب های گیج کننده و شلوغ

هنگامی که وارد سایتی می شوید و به دلیل شلوغی سایت نمی دانید چگونه به قسمت های مختلف دسترسی داشته باشید، سردرگم می شوید.  وب سایت هایی هستند که با فرمت شلوغ و دسترسی زیاد در نگاه اول شما را گیج می کنند و حس سردرگمی را به شما القا می کنند. بنابراین برای دستیابی به موفقیت در طراحی وب سایت، اولویت دادن به سادگی و سهولت استفاده بسیار مهم است.

  • طراحی نامرتب

طراحی نامرتب یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی سایت است که وب سایت را بیش از حد به هم ریخته و برای کاربران سخت می کند. طراحی نامرتب به طرحی اطلاق می شود که دارای محتوا، تصاویر یا عناصر دیگر است که سازماندهی یا ساختارمند نیستند. برای جلوگیری از طراحی نامرتب، از یک چیدمان ساده و تمیز استفاده کنید که مهمترین مطالب را برجسته کرده و از کاربرد عناصر غیر ضروری جلوگیری کند.

  • نداشتن تگ هدینگ 1 به ویژه در صفحه اول وب سایت
حتما بخوانید  بهترین طراح سایت در شیراز کیست ؟

تگ هدینگ 1 اولین چیزی است که موتورهای جستجو می خزند. این تگ نشان می دهد که وب سایت یا صفحه شما در مورد چه موضوعی است. با استفاده از تگ H1 علاوه بر رعایت استانداردهای گوگل باعث خوشحالی کاربران نیز خواهید شد.

  • عدم تمرکز بر تجربه کاربری

تجربه کاربری  یا UX بخش مهمی از طراحی وب است که عدم توجه به آن از اشتباهات رایج در طراحی سایت محسوب می شود. اگر کاربران سایت شما را آسان نبینند، به احتمال زیاد از سایت های رقیب بازدید خواهند کرد. برای جلوگیری از این مشکل، باید نیازها و انتظارات کاربران خود را بشناسید و به آنها اجازه دهید اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنند.

  • عدم رعایت دسترسی به وب سایت

یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در طراحی سایت نادیده گرفتن دسترسی به وب سایت (Accessibility) است. دسترسی به این معناست که یک وب سایت به راحتی توسط کاربر بدون هیچ محدودیت یا شرایط خاصی قابل استفاده باشد. این محدودیت ها ممکن است ناتوانی، محدودیت های فیزیکی یا محیطی باشد.

  • پاپ آپ آزار دهنده

یکی دیگر از اشتباهات طراحی وب سایت استفاده از پاپ آپ ها و تبلیغات در صفحات وب سایت برای کسب درآمد است. اما طراحی نامناسب پاپ آپ ها و پاپ آپ های بزرگ در صفحه سایت می تواند روی تجربه کاربری مخاطبان سایت تاثیر منفی بگذارد.

  • کنتراست رنگ ناکافی

تفاوت رنگ یک خطای ورودی است که به راحتی نادیده گرفته می شود. این خطا اغلب به این دلیل رخ می دهد که شرکت ها سایت هایی با پالت رنگ برند خود ایجاد می کنند که به خوبی با طراحی داخلی مطابقت ندارد.

  • استفاده ضعیف از تایپوگرافی

استفاده نادرست از تایپوگرافی یکی دیگر از اشتباهات رایج طراحی سایت است که می تواند وب سایت را بی فایده و خواندن آن را دشوار کند. تایپوگرافی سبک، اندازه و چینش متن در یک وب سایت است.

حتما بخوانید  راهنمایی برای ایجاد سایت فروشگاهی در شیراز

برای جلوگیری از تایپوگرافی بد، از یک فونت ثابت و خوانا در سراسر وب سایت خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که اندازه فونت به اندازه کافی بزرگ است که به راحتی در همه دستگاه ها خوانده شود، و از سبک کج یا سبک برای تأکید بر محتوای مهم استفاده کنید.

  • عدم توجه به اصول سئو در هنگام طراحی سایت

شما به عنوان یک طراح وب سایت مسئولیت سئو را بر عهده دارید و پس از آماده شدن وب سایت بهینه سازی شروع می شود. از لحظه ای که اولین خط کد خود را می نویسید تا طراحی یک وب سایت، شما باید وب سایت خود را بهینه کنید. بنابراین اگر می خواهید از این اشتباهات رایج در طراحی وب جلوگیری کنید، می بایست اصول کامل و جامع سئو در شیراز را مطالعه کنید تا یاد بگیرید که چگونه وب سایت خود را از همان ابتدا برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

  • از چندین فونت در صفحه استفاده کنید

برخی از طراحان معتقدند که استفاده از فونت های متعدد در یک صفحه می تواند برای کاربران بسیار جذاب باشد. زیرا یافتن مهم ترین نکات صفحه را برای آنها آسان تر می کند. علاوه بر این، می توانید با استفاده از فونت های جذاب توجه او را به مناطق مورد نظر خود جلب کنید. با این حال، باید بدانید که استفاده از فونت های نامتناسب زیاد در اندازه های مختلف تنها باعث سردرگمی کاربر می شود.

 

راه حل مشکلات طراحی سایت و جلوگیری از اشتباهات رایج

راه حل مشکلات طراحی سایت و جلوگیری از اشتباهات رایج

بیشار رقیبان شما دارای سایت هایی هستند که از ویژگی های شگفت انگیز و عملکرد عالی برخوردار هستند. دلایل زیادی برای موفقیت سایت آنها وجود دارد، یکی از آنها تلاش برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر است.

اگر وب سایت شما به خوبی طراحی نشده باشد و نتواند انتظارات مخاطبان هدف شما را برآورده کند، وب سایت شما هرگز به موفقیت مطلوب دست نخواهد یافت. همانطور که می توانید از اشتباهات زندگی درس بگیرید، بدانید که می توانید از اشتباهات رایج در طراحی سایت نیز درس بگیرید.

حتما بخوانید  پشتیبانی سایت وردپرسی

به عنوان مثال، شما می توانید از اشتباهاتی که دیگران در طراحی وب سایت خود مرتکب می شوند درس بگیرید و سعی کنید از انجام آن اشتباهات در طراحی وب سایت خود اجتناب کنید.

امروزه با توجه به حجم زیاد وب سایت ها در اینترنت و فضای رقابتی در بین این سایت ها، داشتن طراحی بی نقص و پرهیز از اشتباهات رایج طراحی وب سایت بسیار مهم است. برای جلوگیری از این خطاها می توان از راه حل های مختلفی استفاده کرد.

در بین روش های مختلف، کاربردی ترین راه برای ارائه یک وب سایت بی نقص، استفاده از طراحی سایت اختصاصی است. در طی مراحل طراحی سایت اختصاصی، وب سایت به درستی کدگذاری شده و تمامی عناصر آن به صورت بهینه و فشرده طراحی شده است تا وب سایت با بهترین سرعت و کیفیت در دسترس عموم قرار گیرد.

 

سخن آخر

یک وب سایت خوب طراحی شده می تواند به شما در رشد کسب و کار کمک کند. زیرا طراحی بی نقص مشتریان شما را تحت تاثیر قرار می دهد و آنها را تشویق به خرید و دریافت خدمات از سایت شما می کند. در حالی که طراحی یک وب سایت می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد، اما باید درست باشد. بنابراین از ابتدا باید در مسیر درست پیش بروید تا در نهایت صفحاتی جذاب و کاربرپسند ایجاد کنید. برای بهبودی  سایت و دوری کردن از “اشتباهات رایج طراحی سایت” می توانید از متخصصان رویال سایت اقدام به اخذ مشاوره سئو و.. کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *