برق کشی ایمن با لوله های برق سه ستاره سمنان

برق کشی ایمن با لوله های برق سه ستاره سمنان

امروزه با توجه به نقش پررنگ انرژی الکتریکی در زندگی بشر، برق کشی به عنوان یکی از مهم ترین مراحل آماده سازی ساختمان ها شناخته می شود. اگر برق کشی به صورت اصولی و صحیح انجام نشود، مشکلاتی کوچک همچون پوسیدگی یک کابل یا قطع شدن آن می تواند به یک فاجعه بزرگ تبدیل شود. بروز آتش سوزی، برق گرفتگی و وارد شدن خسارات مالی و جانی سنگین از جمله مشکلاتی است که در صورت عدم اجرای صحیح برق کشی ساختمان ها شما را تهدید می کنند.

علاوه بر این موضوع، برق کشی غیر استاندارد سبب دشوار شدن عیب یابی مدار برق کشی ساختمان و افزایش قابل توجه هزینه تعمیرات می شود.

بنابراین انجام اصولی و صحیح برق کشی ساختمان بسیار ضروری است. یکی از اصلی ترین تجهیزات برق کشی استاندارد ساختمان ها، لوله های برق نظیر لوله برق سه ستاره سمنان است.

لوله های برق که مجرای انتقال سیم ها  و کابل های برق هستند انواع مختلفی دارند؛ نظیر لوله های فلزی برق، لوله های برق پلی آمید، لوله های برق pvc و لوله های برق upvc. هر یک از محصولات ذکر شده معایب و مزایای خاص خود را دارند؛ اما در حال حاضر بسیاری از متخصصین لوله برق upvc را به عنوان بهترین نوع لوله برق معرفی می کنند. در ادامه لوله های برق یو پی وی سی را مورد بررسی قرار می دهیم.

لوله برق upvc چیست؟

لوله های برق یو پی وی سی از پلی وینیل کلراید سخت شده ساخته می شوند. پلی وینیل کلراید (polyvinyl chloride) که به اختصار با نام pvc نیز شناخته می شود یکی از مهم ترین محصولات پتروشیمی است که حاوی ماده فتالات است که عامل اصلی نرمی آن ها است. در تهیه لوله های pvc از پلی وینیل کلراید استفاده می شود.

 

لوله برق upvc چیست؟

اما برای تهیه لوله های برق یو پی وی سی از پلی وینیل کلراید سخت شده  (unplasticized polyvinyl chloride) بهره می گیرند که فتالات و دیگر مواد نرم کننده از ترکیب آن حذف شده اند. حذف این مواد سبب شده است استحکام، مقاومت و کارایی لوله های یو پی وی سی بیشتر شود.

ویژگی های فوق العاده ماده upvc نظیر مقاومت در برابر فشار و ضربه، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت شیمیایی بالا و… سبب شده به صورت گسترده از این مواد برای تولید لوله ها و اتصالات مورد نیاز شبکه های آب رسانی، آبیاری، برق کشی و … استفاده شود.

مزایای استفاده از لوله برق یو پی وی سی

استفاده از لوله برق سه ستاره سمنان که از نوع لوله یو پی وی سی است مزایای بسیاری دارد که در ادامه به 10 مورد از آن ها اشاره می کنیم.

1.    استحکام بالای لوله های یو پی وی سی برق

لوله های برق به واسطه عوامل مختلفی تهدید می شوند، از این رو نیاز است از لوله های مقاوم و مستحکمی استفاده کنیم. لوله ی برق upvc در برابر فشار و ضربه های مکانیکی مقاومت بسیار خوبی دارد و می تواند از این نظر  خیال شما را راحت کند.

حتما بخوانید  آیا اسلحه اسباب بازی برای کودکان مناسب است؟

2.    عایق بندی کامل سیم و کابل های برق

یکی اصلی ترین دلایل استفاده از لوله های برق، عایق کردن سیم ها و کابل های برق است. اگر لوله های برق به خوبی نتوانند وظیفه عایق بندی را انجام دهند سلامت ساکنین خانه در خطر است و امکان بروز خسارات جانی و مالی وجود دارد.

لوله های برق یو پی وی سی عایق بسیار خوبی برای کابل ها و سیم های برق هستند و در برابر جریان الکتریکی مقاومت قابل قبولی دارد.

3.    مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و عوامل خورنده

با توجه به حضور مواد شیمیایی و خورنده متفاوت در محیط زندگی انسان ها، نیاز است لوله های برق مقاومت خوبی در برابر این عوامل داشته باشند.

لوله های یو پی وی سی با توجه به ساختاری که دارند در برابر اسیدها، الکل ها و دیگر مواد خورنده مقاوم هستند و به سادگی آسیب نمی بینند.

4.    مقاومت در برابر حریق

یکی از ویژگی های اصلی لوله برق استاندارد، مقاومت بالا در برابر حریق است. لوله برق سه ستاره سمنان با توجه به متریالی که در ساخت آن به کار رفته است از سیم های برق در برابر حرارت و آتش سوزی مراقبت می کند.

5.    وزن پایین لوله upvc برق

لوله های برق upvc وزن کمی دارند و به سادگی می توان آن ها را جابجا کرد. این موضوع سبب می شود هزینه تمام شده لوله های برق یو پی وی سی اقتصادی شود و در مقایسه با سایر انواع لوله های برق مانند لوله های فولادی هزینه اجرا و نصب کمتری داشته باشند.

6.    عمر بالای لوله برق سه ستاره سمنان

ماده یو پی وی سی ماده بسیار مقاومی است و در طبیعت تجزیه نمی شود اما می توان آن را بازیافت کرد. برای بازیافت این ماده به گرما و حرارت بسیار زیادی نیاز است. عمر لوله های برق ساخته شده از این ماده بالا است و حداقل 50 سال کارایی دارند.

7.    مقاومت در برابر گرما و سرما

لوله های برق upvc در برابر گرما و سرما مقاومت بسیار خوبی دارند. می توان از این لوله ها در محیط های گرم تا دمای 80 درجه سانتی گراد و همچنین در محیط های سرد تا دمای منفی 60 درجه سانتی گراد استفاده کرد.

 

برق کشی ایمن با لوله های برق سه ستاره سمنان

عدم تغییر فرم و اندازه در نوسانات دمایی از جمله ویژگی های مهم لوله های برق یو پی وی سی است.

8.    مقاومت در برابر رطوبت و آب

لوله های upvc در برابر رطوبت و آب نیز مقاومت بسیار خوبی دارند. این ویژگی سبب می شود بتوان از این لوله های برق به سادگی در محیط ها و شهر های مرطوب نظیر مناطق جنوبی کشور به راحتی استفاده کرد.

9.    نظم در کابل کشی ساختمان و عیب یابی سریع

در ساختمان ها از کابل ها و سیم های مختلفی همچون سیم برق، سیم تلفن، سیم آنتن و … استفاده می شود. بدون استفاده از لوله های برق امکان نظم دهی و انجام اصولی برق کشی ساختمان وجود ندارد.

با استفاده از لوله ی برق یو پی وی سی می توانید به برق کشی ساختمان خود نظم بخشید. این موضوع عیب یابی و تعمیرات را نیز سهولت می بخشد. چرا که وقتی همه چیز طبق اصول مشخص و منظمی پیش رود نقشه کابل کشی ساختمان را به سادگی می توان تهیه کرد و در هنگام انجام تعمیرات از آن استفاده کرد.

10.           قیمت اقتصادی

لوله برق سه ستاره سمنان در مقایسه با دیگر لوله های برق با کیفیت قیمت به صرفه تری دارد. با استفاده از این لوله های می توانید مطمئن شوید که هم محصول با کیفیتی را انتخاب کرده اید و هم در هزینه ها صرفه جویی شده است.

معرفی انواع لوله های برق upvc

معرفی انواع لوله های برق upvc

انواع لوله های برق یو پی وی سی سه ستاره سمنان عبارت اند از:

  • لوله برق upvc خم سرد نسوز سه ستاره سمنان
  • لوله برق upvc خم گرد نسوز سه ستاره سمنان
حتما بخوانید  فروش ورق سیاه، رنگی و استیل در آهن 118

لوله خم گرم و خم سرد از نظر کاربرد شبیه اند و هر دو گزینه های ایده آلی برای کابل کشی و برق کشی ساختمان ها به شمار می آیند. ماده اصلی سازنده  هر دو نوع لوله ی برق upvc نیز یکسان است اما شیوه تولید آن ها یکسان نیست.

همین موضوع شده هر یک ویژگی های خاص خود را داشته باشند. لوله ی برق upvc خم سرد نسوز سه ستاره سمنان در مقایسه با نوع خم گرم خود وزن کمتری دارد. مقاومت لوله ی برق upvc خم سرد نسوز در برابر ضربه و فشار نیز بیشتر است.

دیگر تفاوت اصلی میان این دو نوع لوله ی برق upvc تفاوت در نحوه اجرا و نصب لوله ها است. لوله upvc برق خم سرد نسوز را می توان با استفاده از فنر خم کن به سادگی خم کرد اما برای خم کردن لوله ی برق upvc خم گرم نسوز نیاز است ابتدا به لوله حرارت و گرما دهیم تا بتوان آن را خم کرد. نصب لوله برق سه ستاره سمنان خم سرد خیلی ساده تر است.

اتصالات مورد نیاز لوله برق نسوز سه ستاره سمنان

برای اجرای پروژه های برق کشی و نصب لوله های برق علاوه بر لوله های برق به تجهیزات دیگری نیز نیاز دارید. یکی از مهم ترین تجهیزاتی که در پروژه های نصب لوله های برق کاربرد دارند، اتصالات لوله برق می باشند.

اتصالات خود انواع مختلفی دارند که در ادامه به مهم ترین اتصالاتی که برای نصب لوله برق سه ستاره سمنان به آن ها نیاز دارید، اشاره خواهیم کرد.

·        زانوها

در زمان نصب لوله های برق به دلایل بسیاری نیاز است لوله های در مسیر های مختلف و در زوایای مختلفی خم شوند. خم کردن کردن لوله های برق upvc امکان پذیر است اما خم کردن آن ها به هر میزانی مجاز و استاندارد نیست. بهترین گزینه استفاده از زانوها است. زانوها به شما این امکان را می دهند که بدون خم کردن لوله تغییر زاویه مورد نیاز را به وجود آورید. زانوهای 45 درجه و زانوهای 90 درجه کاربردی ترین زانوهایی هستند که در پروژه های برق کشی به کار می روند.

·        بوشن

هر گاه بخواهید دو لوله ی برق upvc هم سایز را به هم متصل کنید بایستی از بوشن ها بهره گیرید. بوشن قطعه ای استوانه ای رزوه دار است که اتصال دو لوله هم سایز را امکان پذیر می کند.

·        تبدیل ها

برای اتصال لوله های برقی که سایزهای مختلفی دارند از تبدیل ها استفاده می شود. زمانی که شما بخواهید مسیر لوله برق خود انشعاب بگیرید و از جعبه تقسیم استفاده کنید، نیاز به تبدیل ها دارید.

·        درپوش ها

درپوش های اتصالاتی هستند که برای مسدود کردن لوله های برق به کار می روند. برای جلو گیری از ورود آب، گرد و غبار به داخل لوله ها؛ استفاده از درپوش الزامی است.

خرید لوله های برق upvc

برای خرید لوله های برق یو پی وی سی خم سرد و خم گرم نیاز است به نکات و فاکتورهای مختلفی توجه کنید. در ادامه مهم ترین نکات خرید لوله های برق upvc را شرح خواهیم داد.

1.    توجه به استاندارد بودن لوله های برق

خرید محصول غیراستاندارد اگر چه ممکن است هزینه های شما را کاهش دهد اما به دلیل عدم مشخص بودن فرایند تولید صحیح و کیفیت متریال، ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد. بنابراین بهتر است از همان ابتدا محصول استاندارد و با کیفیتی همچون لوله سه ستاره سمنان خریداری کنید.

برای خرید هر نوع لوله upvc برق به نشان استاندارد و کد نوشته شده رو لوله توجه کنید.

2.    توجه به ویژگی های محصول

با توجه به محل سکونت و شرایط ساختمان ممکن است ویژگی های خاصی مدنظر شما باشد. در زمان خرید به میزان مقاومت لوله در برابر ضربه و فشار، ضخامت و قطر لوله توجه شود و محصولی متناسب با نیاز خود تهیه کنید.

حتما بخوانید  به باشگاهت بگو چه بازیکنی رو بخره!

3.    استفاده از تجهیزات استاندارد

علاوه بر کیفیت و جنس لوله برای نصب لوله های برق بایستی از ابزارهای استاندارد و صحیحی نیز استفاده شود. برای نصب لوله برق سه ستاره سمنان خم سرد حتما از فنر استاندارد بهره گیرید و برای نصب لوله خم گرم علاوه بر فنر استاندارد، به میزان حرارت مورد نیاز توجه کنید.

4.    برند محصول

در خارج از کشور برندهای مطرحی همچون JM Eagle در تولید لوله های upvc فعالیت می کنند. در داخل کشور نیز برند سه ستاره سمنان بهترین گزینه ی پیش روی شما است. این برند که سال ها است با شعار تولید باکیفیت و قیمت مناسب در حال فعالیت است، توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.

شرکت سه ستاره سمنان

شرکت سه ستاره سمنان همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم یکی از شرکت های معتبر تولیدکننده لوله های برق است که محصولات بسیار باکیفیت و استانداری را تولید می کند.

در ساخت لوله برق سه ستاره سمنان از با کیفیت ترین متریال و مواد اولیه بهره گرفته می شود. همچنین در فرایند تولید لوله ها از تجهیزات صنعتی مدرن و پیشرفته استفاده می شود که نتیجه آن تولید محصولات فوق العاده با کیفیت و با قیمت مناسب است.

برای خرید لوله برق سه ستاره سمنان می توانید به وب سایت رسمی این مجموعه به نشانی semnan3star.com مراجعه کنید. اگر در انتخاب نوع لوله برق مورد نیاز ساختمان خود دچار تردید هستید می توانید از خدمات مشاوره شرکت سه ستاره سمنان استفاده کنید. در وب سایت این مجموعه راه های ارتباطی ذکر شده است.

قیمت لوله برق یو پی وی سی

قیمت لوله برق یو پی وی سی به عوامل مختلفی بستگی دارد. کیفیت متریال  و مواد اولیه ، میزان مقاومت در برابر فشار و ضربه و …. از جمله مواردی است که قیمت تمام شده لوله های برق را مشخص می کنند.

از دیگر عوامل اصلی تعیین کننده قیمت لوله برق می توان به نوع، ضخامت و قطر لوله اشاره کرد. لوله برق سه ستاره سمنان در دو نوع خم سرد و خم گرم به بازار عرضه می شود و هر نوع سایز بندی گسترده ای دارد. بنابراین ارائه یک قیمت واحد ممکن نیست. برای دریافت قیمت به روز محصولات می توانید به وب سایت سه ستاره سمنان مراجعه کنید.

 

جمع بندی

استفاده از لوله های برق جهت ایمن سازی برق کشی ساختمان ها اهمیت دارد. لوله های برق با عایق کردن کابل و سیم ها از خطرات بزرگی همچون اتش سوزی، برق گرفتگی و … جلوگیری می کنند. انواع مختلف لوله های برق نظیر لوله های pvc، لوله های فولادی، لوله upvc برق و … وجود دارند. به اعتقاد بسیاری از متخصصین این حوزه  عملکرد لوله های برق یو پی وی سی از دیگر انواع لوله های برق بیشتر است و کارایی بهتری دارند. با استفاده از لوله های برق upvc می توانید ایمنی برق کشی ساختمان خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهید و در عین حال با توجه به مقرون به صرفه بودن لوله های یو پی وی سی در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.

برای خرید لوله برق upvc بهتر است از مراکز معتبر و مطمئنی همچون شرکت سه ستاره سمنان خرید خود را انجام دهید. مراجعه به شرکت سه ستاره سمنان مزایای زیادی دارد. از جمله این مزایا می توان به اطمینان از کیفیت محصولات، اطمینان از قیمت مناسب و استاندارد بودن لوله های تولیدی اشاره کرد. برای خرید از این شرکت نیازی نیست حتما به صورت حضوری مراجعه کنید، می توانید از طریق وب سایت سه ستاره سمنان از ویژگی ها و انواع مختلف لوله های برق upvc تولیدی این شرکت را بررسی کنید و خرید خود را انجام دهید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق راه ارتباطی درج شده در وب سایت این مجموعه، با مشاوران و مسئولان مربوطه در تماس باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *