کشف حیات فرازمینی طی سه سال آینده!

 

برای دانشمندان علم نجوم، پیدا کردن تور استانبول 7 شب و 8 روز با قیمت مناسب همانند پیدا کردن حیات فرازمینی در فضا است؛ اما با این وجود طبق خبرهای اخیر دانشمندان انتظار دارند تا حیات فرازمینی را در طی سه سال آینده کشف کنند. این خبری بسیار هیجان انگیز است. آیا ممکن است به زودی با فرازمینی ها روبه رو شویم؟ آیا آن ها نیز به دنبال ما می گردند؟ در ادامه بیشتر به برسی این مسئله می پردازیم.

 

کشف حیات فرازمینی طی سه سال آینده!

اثبات وجود فرازمینی ها

بر طبق گفته های استفن هاوکینگ، فرازمینی ها به طور حتم وجود دارند. طبق علم ریاضیات، برای اثبات بعضی چیز ها می توان از برهان خلف استفاده کرد؛ به این معنی که اگر نتوانیم خلاف چیزی را اثبات کنیم، پس آن قضیه اثبات شده است. حال در زمینه وجود فرازمینی ها، شاید ما مدرکی مبنی بر وجود آن ها نداشته باشیم اما با توجه به وسعت بسیار زیاد و لایتناهی فضا، مدرکی حاکی بر وجود نداشتن آن ها نیز نداریم.

فقط در کهکشان راه شیری 300 میلیارد ستاره وجود دارد. دقت داشته باشید که هر کدام از این ستاره ها پتانسیلی شبیه به خورشید منظومه شمسی دارد و می تواند میزبان حیات باشد. حال به این نکته توجه کنید که این عدد فقط در مورد یک کهکشان است! دانشمندان تا کنون توانسته اند در حدود 300 کهکشان را شناسایی کنند و این رقم همچنان در حال افزایش می باشد.

نکته قابل توجه دیگر این است که منظور ما از حیات، گونه ای هوشمند همچون فیلم های علمی تخیلی نیست، بلکه هر گونه حیاتی در خارج از زمین است. پس با این حساب تقریبا غیر ممکن است که به توانیم وجود حیات در خارج زمین و وجود فرازمینی ها را رد کنیم!

کشف حیات فرازمینی طی سه سال آینده!1

 

فرازمینی ها در زمین

طبق گفته های بیل نلسون رئیس جدید ناسا، ممکن است که ما در زمین تنها نباشیم. وی عنوان کرده که گزارشات زیادی مبنی بر مشاهده اجرام ناشناخته پرنده وجود دارد. انتظار می رود که این اجرام، سفینه هایی فضایی باشند.

حتما بخوانید  در تسخیر فرمانروا آمیگدال

درست است که ما مدرکی برای اثبات وجود این موجودات هوشمند نداریم، اما تعداد این مشاهدات بسیار زیاد است و ما را به شک وا می دارد. حتی گزارشاتی از خلبانان نیروی دریایی وجود دارد که با اشیای ناشناس پرنده مواجه شده اند.

وی افزود: «این گزارش بیش از 140 مورد از چنین مشاهداتی را مستند دانسته است. بنابراین به طور طبیعی آنچه که من از دانشمندان می‌خواهم انجام دهند این است که ببینند از نظر علمی هیچ گونه توضیحی در مورد آنها وجود دارد یا نه. سه سال پیش من با خلبانان نیروی دریایی صحبت کردم و احساس من این است که به وضوح چیزی در آنجا وجود دارد. ممکن است لزوما یک موجود فرازمینی نباشد، اما اگر این یک فناوری است که برخی از دشمنان ما در اختیار دارند، پس ما بهتر است نگران آن باشیم.»

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *