آیا این امکان وجود دارد که بدون دخول باردار شویم؟

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد به وجود آید که در صورت داشتن رابطه جنسی بدون دخول آیا می توان باردار شد؟ در پاسخ باید گفت که : بله، هرچند احتمال باردار شدن از این طریق بسیار کم است. بنابراین اگر می خواهید از بارداری جلوگیری کنید، باید از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

در صورت باکره بودن و عدم امکان دخول در حین رابطه جنسی، سعی کنید از تماس مایع منی با محیط اطراف پرده بکارت جلوگیری کنید. چراکه در صورت انزال در نزدیکی پرده و یا تماس دست یا دستمال آغشته به مایع منی با آن، به دلیل متحرک بودن اسپرم‌ها، امکان ورود آن‌ها از طریق منافذ پرده بکارت و احتمال بارداری بدون دخول وجود دارد.

حتی در صورت برقراری رابطه آنال (مقعدی) به دلیل نزدیک بودن مقعد به پرده بکارت، احتمال ورود مایع منی در اثر انزال در نواحی اطراف مقعد وجود دارد.

 

آیا این امکان وجود دارد که بدون دخول باردار شویم؟

بارداری زمانی اتفاق می افتد که اسپرم، تخمک را بارور کند و این اتفاق حتی اگر رابطه بدون دخول داشته باشید ممکن است روی دهد. در حین رابطه جنسی با دخول یعنی حالتی که آلت تناسلی مرد به واژن زن وارد می شود، می توان منی را تخلیه کرد. منی مایعی است که در هنگام انزال تولید می شود و حاوی میلیون ها اسپرم است. به محض اینکه آلت تناسلی مرد برآمده می شود، (قبل از انزال) مایعی به نام “پیش آب” تولید می شود که این مایع نیز می تواند حاوی هزاران اسپرم باشد.

تخمدان ها 12 یا 16 روز قبل از شروع پریود، یک یا چند تخمک آزاد می کنند که به آن تخمک گذاری می گویند. اسپرم از طریق واژن وارد بدن می شود، سپس از طریق دهانه رحم و رحم به لوله های رحمی می رود، جایی که تخمک معمولاً بارور می شود؛ به این عمل لقاح می گویند.

حتما بخوانید  نقد و بررسی 3 افزونه بکاپ گیری خودکار از وردپرس

آیا این امکان وجود دارد که بدون دخول باردار شویم؟

اگر رابطه جنسی بدون دخول باشد، آیا امکان بارداری وجود دارد؟

در صورت تماس اسپرم با واژن، امکان بارداری وجود دارد. به عنوان مثال: اگر همسرتان بسیار نزدیک به واژن شما انزال کند و در این حالت آلت تناسلی همسرتان تماسی با ناحیه تناسلی شما داشته باشد، امکان بارداری وجود دارد. البته باید خاطر نشان کرد که احتمال بارداری در چنین شرایطی بسیار کم است؛ زیرا اسپرم تنها برای مدت بسیار کوتاهی در خارج از بدن می تواند زنده بماند. با این حال اگر تصمیم به بارداری ندارید، بهتر است احتمال باردار شدن از این طریق را در نظر بگیرید. توجه به این نکته ضروری است که امکان بارداری از طریق صندلی توالت، شنا در استخر عمومی، استفاده از وان آب حمام و… وجود ندارد.

 

چگونه می توانید تشخیص دهید که باردار هستید؟

استفاده از بی بی چک بهترین راه برای تشخیص باردار بودن یا نبودن است. برای انجام این تست باید صبر کنید تا قاعدگی عقب بیافتد؛ در این صورت می توان دقیق ترین نتیجه را از آن گرفت. در صورتی که خیلی زود و قبل از عقب افتادن قاعدگی از بی بی چک استفاده کنید، ممکن است جواب تست شما مثبت باشد. شما می توانید بی بی چک را از داروخانه ها تهیه کنید. اگر نتیجه آن مثبت بود، برای انجام آزمایش بارداری به آزمایشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

 

راه های جلوگیری از بارداری

اگر قصد باردار شدن ندارید، باید از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده کنید. در حال حاضر روش های مختلفی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد. این که کدام روش برای شما مناسب تر است به سلامتی و شرایط شما بستگی دارد. زمانیکه می خواهید یک روش مناسب برای جلوگیری از بارداری انتخاب کنید، باید جوانب مختلفی را در نظر بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به نزد پزشک بروید و در مورد گزینه های مورد نظرتان با او صحبت کنید.

حتما بخوانید  چگونه از طریق فریلنسینگ و دورکاری درآمد خوبی داشته باشیم؟

به یاد داشته باشید که تنها راه محافظت از خود در برابر عفونت های مقاربتی، استفاده از کاندوم است. روش‌های دیگر از بارداری جلوگیری می کنند، اما هیچکدام نمی توانند مانع از انتقال عفونت قارچی گردند. اگر از کاندوم استفاده می کنید، به محض سفت شدن آلت تناسلی همسرتان از آن استفاده کنید تا از تماس اسپرم به واژن جلوگیری شود.

 

آیا این امکان وجود دارد که بدون دخول باردار شویم؟

باردار شدن بدون دخول در رابطه جنسی

در حالی که برخی از زنان نگرانند که در اثر رابطه جنسی بدون دخول باردار شده باشند، برخی دیگر از آنها دوست دارند بدانند که چگونه می توان بدون دخول در رابطه باردار شد که به این موضوع بارداری بدون دخول گفته می شود. این زنان معمولا در طول رابطه جنسی درد متحمل شده و از آن رنج می‌برند، بنابراین ممکن است نتوانند برای باردار شدن به اندازه کافی رابطه جنسی برقرار کنند.

اگر شخصی در هنگام رابطه جنسی از درد رنج می برد، برای تشخیص و درمان باید به پزشک مراجعه کند. درد در حین رابطه جنسی می تواند ناشی از مشکلات مختلفی باشد که برخی از آنها می توانند به باروری فرد آسیب برسانند. در حال حاضر روش‌های برای درمان این مشکل وجود دارند؛ با این حال، اگر شما قبلا این روش ها را امتحان کرده اید و تاثیری در تسکین درد شما نداشته اند یا اینکه روند درمان به آرامی پیش می رود شما نمی خواهید برای باردار شدن این زمان را تحمل کنید؛ برای باردار شدن شما چندین راه وجود دارد.

خانم هایی که نمی توانند از طریق دخول رابطه برقرار کنند، هنوز هم می توانند باردار شوند. رابطه جنسی فراتر از نزدیکی واژن تعریف می شود. یکی از راه های ممکن بارداری بدون مقاربت این است که مرد تا حد ممکن به دهانه واژن نزدیک شود. تا زمانی که مقداری مایع منی به واژن راه پیدا می کند، احتمال بارداری وجود دارد. البته احتمال بارداری در این روش در مقایسه با زوج هایی که رابطه جنسی نرمال دارند، بسیار کمتر است.

حتما بخوانید  ایده های استارتاپی برای مهاجرت به اروپا

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *