ثبت نام لاتاری در استانبول

ثبت نام لاتاری در استانبول

لاتاری گرین کارت آمریکا، برنامه‌ای است که طی آن کشور آمریکا سالانه به 55 هزار نفر، اجازه زندگی دائم العمر را در کشور آمریکا اعطا می‌کند. این مجوز که با نام گرین کارت آمریکا شناخته می‌شود، اجازه اقامت دائم در کشور آمریکا است. بسیاری از افراد از سراسر دنیا به صورت سالانه در این برنامه قرعه کشی شرکت می‌کنند تا از شانس دریافت حق زندگی و اقامت دائم در کشور آمریکا بهره‌مند شوند.

کشور ترکیه، به عنوان یکی از کشور‌های همسایه ایران که سالانه تعداد بسیار زیادی توریست را از کشور ایران جذب می‌کند، یکی از کشور‌هایی است که در آن آفیسر فارسی زبان در سفارت کشور آمریکا وجود دارد. به همین دلیل در صورتی که فردی برنده لاتاری شود و بخواهد به منظور دریافت ویزای خود به سفارت آمریکا مراجعه کند، می‌تواند کشور ترکیه را به عنوان محل سفارت خود انتخاب کند. از طرف دیگر، از آنجایی که ایرانیان بسیار زیادی به منظور تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در کشور ترکیه اقامت دارند، به طور معمول در شهر‌هایی نظیر استانبول و ازمیر زندگی می‌کنند. در نتیجه می‌توان برای ثبت نام لاتاری آمریکا به شرکت‌های ایرانی که امور مربوطه به ثبت نام لاتاری را در استانبول انجام می‌دهند مراجعه کرد.

نحوه ثبت نام لاتاری در استانبول

در صورتی که یکی از مقیمان کشور ترکیه هستید و در شهر استانبول سکونت دارید، می‌توانید برای ثبت نام لاتاری به مجموعه‌های ایرانی حاضر در این شهر مراجعه کنید. این مجموعه‌ها توسط مدیریت و کارمندان ایرانی اداره می‌شود و می‌توانید با مراجعه به آنجا با زبان فارسی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

دریافت گرین کارت آمریکا

در این صورت با در اختیار داشتن مدارک مورد نیاز ثبت نام لاتاری، می‌توانید به صورت آنلاین و یا مراجعه حضوری، مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید. شرایط و مدارکی که برای ثبت نام لاتاری به آن‌ها نیاز خواهید داشت به شرح زیر است:

  1. پاسپورت کشور محل تولد
  2. داشتن حداقل مدرک دیپلم یا دو سال سابقه کار تخصصی در 5 سال گذشته
  3. عکس مناسب لاتاری
حتما بخوانید  آموزش طراحی سایت طلا فروشی

نکته‌ای که در خصوص نحوه ثبت نام لاتاری وجود دارد، آن است که پاسپورت مورد نیاز جهت ثبت نام ایرانیان حاضر در کشور ترکیه، باید پاسپورت کشور محل تولد،یعنی ایران، باشد. در صورتی که پاسپورت ایرانی خود را بنا به دلایلی در اختیار نداشته باشید، باید نسبت به دریافت پاسپورت جدید از طریق سفارت و کنسولگری ایران در کشور ترکیه اقدام کنید. در این صورت فرد، علارغم آنکه در کشور ترکیه اقامت دارد، جزو شانس ایران محاسبه خواهد شد و این قضیه یک مزیت بسیار بزرگ برای فرد به حساب می‌آید زیرا ایران از سهمیه برندگان بیشتری در لاتاری برخوردار است.

از طرف دیگر، در صورتی که شخص متاهل باشد، اطلاعات همسر او نیز باید در هنگام ثبت نام لاتاری درج شود. همچنین در صورتی که هر دو شخص پاسپورت معتبر داشته باشند، ثبت نام آن‌‌ها به صورت دو شانسه انجام خواهد شد. باید در نظر داشت که اگر محل تولد همسر شخص، جزو یکی از کشور‌های مورد قبول اداره مهاجرت آمریکا باشد، همسر فرد باید جهت بهرهمندی از شانس دوم، با پاسپورت کشور محل تولد خود در لاتاری ثبت نام کند.

مزیت‌های ثبت نام لاتاری در استانبول

در صورتی که برای ثبت نام لاتاری از طریق مجموعه‌های حاضر در استانبول اقدام می‌کنید، می‌توانید مراحل ثبت نام را به زبان فارسی طی کنید. همچنین تمامی مکاتبات و مکالماتی که بین مجموعه و شما صورت می‌گیرد به زبان فارسی خواهد بود.

مزیت دیگر ثبت نام لاتاری در استانبول، آن است که این مجموعه به واسطه آنکه در کشور ترکیه و شهر استانبول ساکن است، مقیمان کشور ترکیه می‌توانند به صورت حضوری به مجموعه مراجعه کنند و از صحت عملکرد و پیشرفت مراحل ثبت نام خود اطمینان حاصل کنند.

همچنین برای ایرانیان حاضر در ایران، یکی دیگر از مزیت‌های ثبت نام لاتاری در مجموعه‌ای که در کشور ترکیه واقع است آن است که در صورت برنده شدن و در جهت دریافت ویزا، مراحل پیکاپ ویزای آن‌ها توسط مجموعه حاضر در همان کشور صورت خواهد گرفت و در نتیجه هزینه به مراتب مناسب‌تری در جهت پیکاپ ویزا دریافت خواهد شد.

حتما بخوانید  5 ایده جذاب و کاربردی برای کسب درآمد از تیک تاک

کلام آخر

مجموعه‌ها و شرکت‌های متعددی در کشور ترکیه وجود دارد که توسط تیم‌ها و کارمندان ایرانی اداره می‌شود. برخی از شرکت‌های ثبت نام لاتاری در استانبول فعالیت می‌کنند و ایرانیان مقیم کشور ترکیه می‌توانند با مراجعه به این مجموعه‌ها، مراحل ثبت نام لاتاری خود را با زبان فارسی طی کنند.

منبع: کارت سبز

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *