نوبت دهی اینترنتی چگونه به کسب و کار شما کمک می‌کند؟

نوبت دهی اینترنتی چیست؟

یکی از مسائل و مشکلاتی که برخی کسب‌وکارهای خدمات محور با آن روبه‌رو می‌شوند، انتظار مشتریانشان در صفوف است. این موضوع همیشه برای ارباب رجوع آزار دهنده بوده ‌است؛ سیستم نوبت دهی اینترنتی ، بر روی بستر وب و اینترنت راه حل بسیار مناسبی برای این معضل است. متقاضیان به وسیله این پلتفرم می‌توانند زمان خود را در مراجعه به مراکز مدیریت کنند و نوبت خود را تعیین کنند. این امکان از ازدحام و ایجاد صف‌های انتظار جلوگیری می‌کند.

کاربرد نوبت دهی اینترنتی

احتمالا کاربردهای زیادی در خصوص نوبت دهی آنلاین به ذهن افراد، از جمله گرفتن نوبت برای مراکز درمانی برسد، منتهی کاربرد آن بسیار بیشتر است؛ برای مثال آیا تاکنون به نوبت دهی آنلاین برای مراکز زیبایی فکر کرده‌اید؟ ازدحام موجود در سالن‌های معروف با وجود کرونا و با توجه به زما‌ن بر بودن خدمات آرایشی، بیش از پیش برای مرا جعین آزار دهنده می‌شود.

برای موسسات حقوقی قطعا تنظیم وقت توسط روش نوبت دهی آنلاین کارگشا است. در موسسات آموزشی، مرکز تفریحی مانند بولینگ و… این روش به کمک مالکان آن کسب و کارها در نظم و توجه به حقوق مشتری و… می‌آید.

مزایا

همان طور که ذکر شد مهم‌ترین مزیت نوبت دهی آنلاین، صرفه‌جویی در وقت است؛ علاوه بر آن استفاده از این پلتفرم‌ها می‌تواند به سنجش عملکرد کارمندان کمک کند. با استفاده از فرم‌های ارزش‌یابی می‌توان نظر مراجع را پیرو استراتژی‌های کسب و کار پرسید و آن‌ها را لحاظ کرد. در واقع این سیستم به شناخت نیاز مشتری توسط صاحبان کسب و کار کمک به سزایی می‌کند؛ بنابراین به طور کلی این روش سبب افزایش ارتباط و تعامل میان کسب و کار و متقاضیان خواهد شد.

حتما بخوانید  افزونه های جلوگیری از هک سایت وردپرس

یک امکان که مدتی است به این روش افزوده شده است؛ امکان پرداخت آنلاین و یا پرداخت ودیعه است که برای تثبیت نوبت‌ها در نوع خود بسیار کارگشاست، البته باید در نظر داشت که در صورت کنسلی وجه پرداختی به حساب متقاضی عودت داده می‌شود.

نوبت دهی اینترنتی چگونه به کسب و کار شما کمک می‌کند؟

نکته کمک کننده بعدی امکان تشکیل پرونده برای موارد درمانی-اداری هنگام نوبت دهی آنلاین است. برای مثال مراجعان کلینیک‌های روانشناسی می‌توانند به صورت آنلاین تست‌های خود را پر کنند تا هنگام مراجعه به روانکاو یا روانشناس، درمانگر از آن‌ها استفاده کند.

در ذیل قسمت نوبت دهی اکثرا آدرس مرکز و شماره تلفن آن نوشته شده است که در نوع خود توانایی تبدیل بازدید کننده را به مشتری دارد. علاوه بر موارد گفته شده می‌توان مواردی همچون دسترسی راحت، مشاهده سوابق فرد متخصص، تهیه گزارش مراجعین، امکان کنسلی، دسترسی تمام وقت، مدیریت زمان و تقویم و… را افزود.

صاحب یک کسب‌وکار خدمات محور هستید؟

 اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید نوبت دهی آنلاین می‌تواند بسیار به پیشرفت کار شما کمک کند، البته در این زمینه باید به عوامل مختلفی نیز توجه داشته باشید که عبارتند از:

  1. پیش از خرید اشتراک تمام وجوه کارتان را بررسی کنید.
  2. تعداد حدودی مشتریان و تمایل آن‌ها به مراجعه گروهی-فردی را در نظر بگیرید.
  3. بازار هدفتان از پیش مشخص باشد.
  4. با چگونگی مدیریت عملکرد کارمندان توسط پلتفرم انتخابی آشنا شوند.
  5. با مکانیزم نوبت دهی به مشتریان-متقاضیان آشنا شوند.

 

نوبت دهی اینترنتی چگونه به پیشرفت کارتان کمک می‌کند؟

هنگامی که شما از این روش برای نوبت دهی به مراجعین استفاده می‌کنید به صورت ناخودآگاه تصویری از یک برند را در ذهن فرد تداعی می‌کنید که با ارائه خدمات درست می‌توانید تثبیتش کنید. یادآوری زمان‌های مراجعه، ارائه لیست خدمات و به روز رسانی آن به حفظ ارتباط با مشتری بسیار کمک خواهد کرد.

با این روش می‌توانید به صورت آنلاین جذب مشتری کنید که بسیار به رشد کسب و کارتان کمک خواهد کرد؛ معرفی کسب و کارتان در بسترهای اجتماعی آسان‌تر و در دسترس‌تر خواهد بود. خواهید دید که پس از مدتی تعداد  متقاضیان و مراجعیان شما بیشتر می‌شود.  به طور کلی با روش نوبت دهی آنلاین می‌توانید یک پله بالاتر از هم صنفان خود بایستید و رقابت کنید.

حتما بخوانید  بهترین شرکت طراحی سایت

چرا نوبت دهی آنلاین؟

بسیار پیش می‌آید که تلفن مراکز عمومی و درمانی و… از دسترس خارج شوند. برخی مراکز نیز کلا نوبت دهی تلفنی ندارد، در این شرایط متقاضی باید به صورت حضوری به محل مورد نظر مراجعه کند و در صورت تکمیل بودن نوبت‌ها این روند دوباره تکرار خواهد شد. این سیکل برای مراجعان بسیار خسته کننده است و آسیب‌های جبران ناپذیری به کسب و کار خواهد زد؛ دقیقا در همین جا است که نوبت دهی اینترنتی به کمک کسب و کارها می‌آید.

برخی اظهار دارند که روش قدیمی مراجعه حضوری و تلفنی برای تنظیم وقت و نوبت تا اکنون جواب داده است، پس چه نیازی به نوبت دهی اینترنتی دارند؟ پاسخ آن است که با توجه به روند پیشرفت صنعت بازاریابی و بهره‌گیری ازآن در کسب و کارها، استفاده نکردن از این روش‌ها می‌تواند در دراز مدت به اعتبار و درآمد شما آسیب بزند و صد البته که بهره بردن از این روش‌ها و خلاقیت در اجرای آن‌ها اعتبار شما را بالا خواهد برد.

نکته‌ بعدی آن است که هنگامی که مراجع می‌تواند بدون صرف وقت و هزینه فرآیند نوبت دهی خود را انجام دهد، قطعا همین کار می‌کند و خود را درگیر این پروسه نمی‌کند.

در آخر…

بهتر است برای انتخاب بهترین پلتفرم‌ همه موارد بالا را در نظر بگیرید. پیشنهاد ما به شما سیستم نوبت دهی پلنوین است که با فراهم کردن تمام امکانات به کسب و کارها کمک شایانی می‌کند.

علاوه بر این با مراجعه به www.planovin.com  می‌توانید از امکانات و روش‌های همکاری با آنان با خبر شوید.

مطالعه بیشتر برای نوبت دهی اینترنتی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *