تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست ؟

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست ؟

قطعا دو بخش برگه ها و نوشته ها در پنل مدیریت وردپرس نظر شما را جلب کرده است . و به دنبال پاسخ این سوال هستید که تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست ؟ در جلسات آموزش طراحی سایت در شیراز و آموزش سئو در شیراز | سئو سایت در شیراز این مبحث نیز توضیح داده شده است. اما در اینجا بطور مفصل تفاوت نوشته ها و برگه ها را توضیح خواهیم داد . تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست ؟

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست ؟

بعد از نصب وردپرس و ورود به پنل مدیریت دو بخش نوشته ها و برگه ها این امکان را به شما میدهند تا مقاله های خود را در سایت منتشر کنید. اما این سوال که چرا دو بخش برای نوشتن در وردپرس تعبیه شده است  و از کدام یک باید استفاده کنیم قطعا برای شما پیش امده است . اگر وارد بخش نوشته ها و برگه ها شوید خواهید دید که محتوی این دو بخش ، جز برخی موارد جزیی تقریبا یکی است .

ارشیو شدن نوشته ها :

اگر شما یک یا چند نوشته را در سایتتون منتشر کنید. این نوشته ها در صفحه اصلی سایتتون و همچنین در بخش ” بلاگ ” سایتتون بصورت منظم ارشیو شده و قابل دسترسی است . اگر به انتهای ادرس دامین خود blog/ اضافه کنید وارد بخش بلاگ سایت وردپرسی خود میشود و میتوانید ارشیو نوشته ها را ببینید.

در مقابل چنانچه اقدام به منتشر کردن یک یا چند برگه در وردپرس نمایید در سایتتون هیچ اثری از ان برگه ها نخواهید یافت. در واقع صفحه ایی برای ارشیو شدن برگه ها در وردپرس وجود ندارد.

حتما بخوانید  آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل (cpanel)

بطور کلی میتوانیم محتوا هایی که نیاز به بروزرسانی انچنانی ندارند و خیلی زیاد مهم نیستید را در قسمت برگه ها ایجاد کنیم . مثل : صفحات تماس با ما ، درباره ما ،قوانین ، شکایت و…

اما صفحات مهم یا صفحاتی که نیاز به بروزرسانی دارند را باید از  بخش نوشته ها ایجاد کنیم.

دسته بندی و برچسب در نوشته ها و برگه های وردپرس:

یکی دیگر از تفاوت های برگه ها و نوشته ها امکان استفاده از برچسب و برگه ها است . اگر وارد بخش افزودن نوشته در پنل خود شوید در ستون سمت چپ دو بخش دسته ها و برچسب ها را خواهید دید. در بخش نوشته ها این امکان برای شما وجود دارد که دسته بندی هایی را ایجاد کنید و نوشته های خود را مدیریت و دسته بندی کنید. یکی دیگر از امکانات بخش نوشته ها برچسب گذاری است که میتونید در نوشتن مقالات از ان استفاده کنید.

بخش برگه ها دارای امکان برچسب گذاری و دسته بندی نیست . اما امکان انتخاب قالب جداگانه برای برگه در قسمت برگه ها وجود دارد.همچنین برگه‌ها با استفاده از سلسه‌مراتب و زیرمجموعه‌ها مدیریت می‌شوند.

فید وردپرس:

در فید وردپرس بصورت پیشفرض اثری از برگه ها نیست . و فقط نوشته های وردپرس را میتوانید ببینید . اما این امکان موجود دارد که از طریق کدنویسی یا افزونه، برگه ها را به فید وردپرس اضافه نمایید.

نظرات در برگه ها و نوشته ها

شاید خودتون هم متوجه این موضوع شده باشید . که مقالاتی  را که در بخش نوشته ها ایجاد و منتشر کردید در انتهای صفحه انها در سایت امکان افزودن نظر توسط کاربران وجود دارد. اما در برگه ها امکان نظر دهی وجود ندارد.

سخن اخر ..

امیدوارم بعد از مطالعه این مقاله فرق بین برگه و نوشته را درک کرده باشید . و بتوانید به نحوه احسن از انها استفاده کنید. اگر همچنان ابهام یا مشکلی در این رابطه داشتید میتوانید در بخش نطرات همین صفحه آن را مطرح کنید.

حتما بخوانید  ورود به مدیریت وردپرس و کار با پیشخوان

در پایان اگر برای وب سایت خود نیاز به هاست سی پنل ارزان و یا هاست وردپرس ارزان داشتید میتوانید از خدمات هاست ما استفاده نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *