تاثیر سرعت سایت در سئو

تاثیر سرعت سایت در سئو

یکی از 3 عامل موثر بر سئوی سایت و کیفیت بهینه سازی، سرعت لود شدن صفحات است. زمانی که محتوا در سریع ترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار بگیرد، اعتبار سایت افزایش می یابد و کاربران رضایت بیشتری از سایت مورد نظر خواهند داشت. در رتبه بندی نتایج گوگل سایت هایی که سرعت بارگذاری صفحات آن ها بالاتر باشد، در جایگاه بالاتری قرار می گیرند. این مسئله نشان دهنده تاثیر سرعت سایت در سئو و افزایش رتبه سایت مورد نظر است. به همین سبب سئوکاران برای بهینه سازی سرعت سایت های اینترنتی وسواس زیادی به خرج می دهند. تست و بررسی وضعیت سرعت سایت های اینترنتی یکی از مهمترین روش ها برای ارزیابی وضعیت سئو در آن است.

آیا سرعت سایت در سئو تاثیر دارد؟

آیا سرعت سایت در سئو تاثیر دارد؟

اهمیت سرعت سایت بر فاکتورهای سئو، از سال 2010 تاکنون به صورت رسمی توسط کمپانی گوگل اعلام شد. تاثیر سرعت سایت در سئو به سبب کاهش اتلاف وقت کاربران در جست و جوی صفحات بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است. در زندگی ماشینی امروز، سرعت عمل افراد در هر زمینه ای افزایش پیدا کرده؛ همین مسئله انتظار از سرعت سایت های اینترنتی را بیشتر می کند. در این زمینه حتی تفاوت های میلی ثانیه نیز مورد بررسی قرار می گیرند و بر وضعیت سئوی سایت شما تاثیرگذار خواهد بود.

خدمات سئوی سایت در مجموعه های مختلف با ارزیابی وضعیت سرعت همراه هستند. در این میان خدمات سئو در شیراز با کیفیت بالا برای افزایش و بهبود سرعت سایت های اینترنتی ارائه می شوند و بسیاری از مشکلات سئو را در کسب و کارهای آنلاین برطرف می کند. اهمیت در نظر گرفتن این مولفه برای وبسایت های تجاری بیشتر از سایر موارد است. امروزه فروشگاه های آنلاین نقش به سزایی در تجارت جهانی ایفا می کنند. از این رو توجه به سرعت عملکرد و بارگذاری صفحات این وبسایت ها اهمیت به سزایی دارد.

 

بررسی تاثیر سرعت سایت در بخش های مختلف

بررسی تاثیر سرعت سایت در بخش های مختلف

در میان خدمات طراحی سایت در شیراز ، اهمیت بررسی مولفه سرعت بیشتر از سایر موارد است.سرعت سایت های اینترنتی می تواند بر جنبه های مختلفی از فعالیت وبسایت های امروزی تاثیر بگذارد. با در نظر گرفتن این فاکتورها بهتر می توانید به تاثیر این مولفه پی ببرید. برخی از این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

  • اهمیت سرعت سایت بر میزان فروش کسب و کارهای اینترنتی یکی از مهمترین مولفه ها است. در صورتی که داده های سایت فروشگاهی شما به کندی برای کاربران بارگذاری شوند، بی شک کاربران خسته می شوند. این مسئله بر میزان فروش و درآمد شما تاثیرگذار خواهد بود. تاثیر سرعت سایت در سئو با هر میلی ثانیه قابل ارزیابی است. با هر میلی ثانیه افزایش سرعت، یک درصد بر درآمد کسب و کارها افزوده خواهد شد.
  • تاثیر گذاری سرعت سایت در بهینه سازی صفحات بر ربات های گوگل نیز قابل ارزیابی است. در این زمینه باید به عملکرد خزنده ها و قوانینی که سالانه در این حوزه تصویب می شوند، دقت داشته باشید. برای این که صفحات سایت شما به سرعت ایندکس شوند، باید ربات ها آن ها را شناسایی کرده و امتیازی برای هر یک در نظر بگیرند. در صورتی که سرعت سایت کند باشد، شناسایی صفحات با مشکل روبرو می شود. تاثیر سرعت سایت در سئو بر امتیازات دریافتی از این ربات ها نیز اهمیت دارد.
حتما بخوانید  الگوریتم موبایل گدون گوگل چیست ؟

چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم؟

برای افزایش تاثیر سرعت سایت در سئو و بهبود بهینه سازی، چندین روش کاربردی در اختیار شما قرار دارد. شما می توانید از هر یک از این روش ها برای بهبود رضایت کاربران از تجربیات خود در سایت استفاده کنید. در این راستا استفاده از راهنمایی های مشاوره سئو سایت کارساز خواهد بود. این مشاورین بسته به وضعیت سئوی سایت، بهترین راهکارها را در خصوص بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحات ارائه می دهند. در این بخش با چندی از مهمترین روش های افزایش سرعت آشنا می شوید. با در نظر گرفتن تاثیر سرعت سایت در سئو استفاده از این راهکارها مزایای بی شماری خواهد داشت.

استفاده از هاست مناسب

تاثیر سرعت سایت در سئو با استفاده از یک هاست مناسب بسیار مطلوب خواهد بود. یک هاست مناسب به صورت مستقیم به بهینه سازی سایت شما تاثیر می گذارد. به همین خاطر باید هاست هایی را که بدون نیاز به تغییر مورد استفاده قرار می گیرند، به کار ببرید. در صورتی که چندین سایت از یک هاست یا سرور استفاده کنند، سرعت لود و بارگذاری صفحات به شدت کاهش می یابد. توصیه می کنیم برای سایت های بزرگ و پربازدید، حتما از هاست های غیر اشتراکی استفاده کنید.

کیفیت کد نویسی سایت

برای حفظ کیفیت تاثیر سرعت سایت در سئو، باید حتما به کیفیت کدنویسی و طراحی سایت نیز دقت داشته باشید. برای اطمینان از این مولفه باید حتما به مجموعه و شرکتی که از خدمات آن استفاده می کنید، توجه داشته باشید. در سال های اخیر شرکت های کوچک و بزرگ، خدمات طراحی و سئوی سایت را ارائه می دهند. در این میان توجه به کیفیت کدنویسی صفحات سایت یکی از اصولی ترین نکات است.

عدم تبلیغات بی رویه

در خصوص ارزیابی تاثیر سرعت سایت در سئو، باید به تاثیر تبلیغات در این زمینه دقت داشته باشید. در صورتی که سایت شما نوپا و تازه تاسیس است، نباید از پیام های تبلیغاتی بی رویه در آن استفاده کنید. شما در ابتدای کار بازدیدکننده زیادی در وب سایت خود نخواهید داشت. برای جذب تبلیغات و کسب درآمد از این شیوه ابتدا باید کاربر جذب کرده و محتوای خود را بهینه سازی کنید. به این ترتیب از بخش تبلیغات بهره بری بیشتری خواهید داشت. استفاده از این روش های کسب درآمد را به زمان بعد از پیشرفت سایت و ارتقای رتبه آن موکول کنید.

حتما بخوانید  تاثیر ویدیو بر سئو سایت

بهینه سازی محتوای تصویری

یک نکته مهم در خصوص پشتیبانی سایت وردپرسی و ارتقای سرعت بارگذاری صفحات، بهینه سازی محتوای تصویری و ویدیویی است. اهمیت پشتیبانی از سایت وردپرسی در طولانی مدت، بیشتر مورد توجه وبمسترها قرار می گیرد. این خدمات بر بهینه سازی سایت و رضایت کاربران تاثیرگذار خواهند بود. حجم فایل ها و ویدیوهای تصویری مورد استفاده در سیستم سایت های اینترنتی، باید کم و کنترل شده باشد. در غیر این صورت کاربران برای لود کردن آن ها با مشکل رو به رو می شوند. بهینه سازی این بخش به شما کمک می کند که سرعت سایت خود را تا دو برابر ارتقا دهید. با در نظر گرفتن تاثیر سرعت سایت در سئو، باید همواره همه بخش های سایت خود را آنالیز و بهینه سازی کنید. وبمسترها و سئوکاران در این زمینه از انواع ابزارها و نرم افزارهای رایگان استفاده می کنند.

توجه به قالب سایت

قالب سایت های اینترنتی یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها بر سرعت صفحات اینترنت است. برخی از قالب های صفحات اینترنتی، بسیار پیچیده و حجیم هستند. از این رو استفاده از آن ها در سایت، سرعت لود کردن و بارگذاری را به شدت کاهش می دهد. قالب های گرافیکی و متحرک، سرعت سایت را به شدت کاهش می دهند. برای استفاده مثبت از تاثیر سرعت سایت در سئو باید از قالب های کم حجم و ساده تر استفاده کنید.

حفظ امنیت وبسایت

برای جلوگیری از کاهش سرعت سایت باید حتما به ویژگی های امنیتی وبسایت و صفحات مختلف آن دقت داشته باشید. حفظ امنیت وبسایت و جلوگیری از هک شدن آن یکی از مهمترین مولفه هایی است که در این زمینه ارزیابی می شود. پیشگیری از هک و استفاده بهینه از افزونه های امنیتی به شما کمک می کند که سرعت سایت خود را ارتقا دهید و امتیازات بالاتری از خزنده ها و ربات های گوگل دریافت کنید. در سال های اخیر سیستم های حفاظتی و افزونه های پیشرفته تری برای ارتقای ایمنی سایت ها ارائه شده اند.

حتما بخوانید  نقشه سایت چیست ؟ چگونه site map بسازیم ؟

آنالیز دائمی سرعت سایت

برای آنالیز وضعیت سئوی سایت، باید به سرعت آن نیز به صورت دائمی رسیدگی کنید. در این زمینه ابزارهای متعددی در دسترس کاربران قرار می گیرند که استفاده از آن ها بسبار ساده است. در این میان ابزارهایی مانند GTmetrix Google Page Speed ،Website مورد استفاده قرار می گیرند که کیفیت آنالیز سرعت صفحات را ارتقا می دهند. مدیران سایت با استفاده از این ابزارها هر یک ساعت یک بار سرعت سایت را بررسی می کنند.

 

سخن آخر

در این مقاله از رویال سایت در رابطه با “تاثیر سرعت سایت در سئو” و روش هایی برای ارتقای سرعت آن نکاتی را بررسی کردیم. روش های نام برده شده به شما کمک می کنند که بهینه سازی صفحات را با بهترین کیفیت انجام دهید. تاثیر سرعت سایت بر میزان فروش کسب و کارهای آنلاین، کسب امتیاز بیشتر از خزنده های گوگل و… ثابت شده است. شرکت گوگل بارها دستورالعمل هایی در رابطه با ارتقای رتبه سایت با افزایش سرعت لود و بارگذاری ارائه کرده است. با در نظر گرفتن این موارد، مدیران سایت دائما برای بهبود وضعیت سرعت سایت خود تلاش می کنند. سئوی تصویری وبسایت و استفاده از قالب های مناسب در آن به مرور زمان جایگاه و رتبه سایت شما را به شدت ارتقا می دهد. در منوی جست و جوی گوگل وبسایت ها بر اساس رتبه به کاربران نمایش داده می شوند. به همین خاطر در نظر گرفتن این مولفه ها به موفقیت هر چه بیشتر وبسایت شما کمک می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *