6 راهکار برای بهبود درک مطلب زبان انگلیسی

6 راهکار برای بهبود درک مطلب زبان انگلیسی

این نکات را امتحان کنید تا به فرزندتان کمک کنید مهارت‌های سوادآموزی قوی‌تری پیدا کند.

توسعه مهارت های درک مطلب برای خوانندگان اولیه بسیار مهم است، که از کتاب های تصویری شروع می شود. همانطور که کودکان در سن مدرسه بزرگتر می شوند، به آنها کمک می کند تا کتاب های درسی، روزنامه ها و سایر متون پیچیده تر را درک کنند.

Scholastic تعداد زیادی کتاب فعالیت درک مطلب را ارائه می دهد که می تواند به کودک شما کمک کند تمرین کند، اما علاوه بر این، در اینجا شش نکته برای تقویت مهارت های درک مطلب در خواننده اولیه شما وجود دارد. ضمیر در انگلیسی

  1. 1. از آنها بخواهید با صدای بلند بخوانند. این امر آنها را تشویق می‌کند که آهسته‌تر حرکت کنند، که به آنها زمان بیشتری برای پردازش مطالبی که می‌خوانند می‌دهد و به نوبه خود درک مطلب را بهبود می‌بخشد. به علاوه، آنها نه تنها کلمات را می بینند، بلکه آنها را نیز می شنوند! همچنین می توانید به نوبت با صدای بلند بخوانید.
  2. 2. ارائه کتاب در سطح مناسب. مطمئن شوید که خواننده مدرسه‌ای شما برای خواندن کتاب‌هایی که خیلی سخت نیستند تمرین زیادی می‌کند. آنها باید حداقل 90 درصد کلمات را بدون هیچ کمکی تشخیص دهند. توقف بیشتر از آن برای کشف یک کلمه، تمرکز بر معنای کلی داستان را برای بچه ها سخت می کند.

اگر فرزند شما برای انتقال از کتاب های تصویری به کتاب های فصل به فصل به کمک نیاز دارد، کتاب های Scholastic’s Branches را امتحان کنید، که برای پر کردن این شکاف برای خوانندگان در حال رشد طراحی شده اند.

  1. برای ایجاد تسلط دوباره بخوانید. برای به دست آوردن معنی از متن و تشویق به درک مطلب، کودک شما باید سریع و روان بخواند – مهارتی که به عنوان روانخوانی شناخته می شود. به عنوان مثال، در ابتدای کلاس سوم، کودک شما باید بتواند 90 کلمه در دقیقه بخواند.
حتما بخوانید  معرفی کامل هتل لیان مشهد به همراه امکانات آن

صفت در انگلیسی را به او یاد دهید مهم است.

بازخوانی کتاب‌های آشنا و ساده به کودک شما در رمزگشایی سریع کلمات تمرین می‌کند، بنابراین در درک مطلب خود روان‌تر می‌شود. درباره فواید چندگانه بازخوانی کتاب بیشتر بدانید!

  1. 4. با معلم صحبت کنید. اگر کودک شما با درک مطلب مشکل دارد، ممکن است برای ساختن دایره لغات خود یا تمرین مهارت های آوایی به کمک بیشتری نیاز داشته باشد. (Peppa Pig Phonics Box Set و این Pete the Cat Phonics Box Set راه های سرگرم کننده ای هستند که به کودک شما کمک می کند مهارت های صوتی لازم را ایجاد کند. یک معلم می تواند بهترین گام های بعدی را که باید بردارد ارزیابی کند.
  2. 5. کلاس در مطلب خود را تکمیل کنید. اگر کلاس فرزندتان موضوع خاصی را مطالعه می‌کند، به دنبال کتاب‌ها یا مجلات آسان‌خوان در این زمینه باشید. برخی از دانش های قبلی به آنها کمک می کند تا راه خود را از طریق متون کلاسی سختتر طی کنند و درک مطلب را تقویت کنند.
  3. 6. در مورد آنچه می خوانند صحبت کنید. این «پردازش کلامی» به آن‌ها کمک می‌کند موضوعات کتاب را به خاطر بسپارند و از طریق آن فکر کنند. قبل، حین و بعد از جلسه سوالاتی بپرسید تا درک مطلب را تشویق کنید. (در مورد تمام سوالاتی که باید در طول زمان داستان بپرسید اینجا بخوانید!) به عنوان مثال:

قبل از خواندن: “در مورد این کتاب به چه چیزی علاقه دارید؟ چه چیزی به شما علاقه ندارد؟”

در طول خواندن: “در کتاب چه می گذرد؟ آیا آن طور که فکر می کردید به نتیجه می رسد؟ فکر می کنید بعداً چه اتفاقی می افتد؟”

بعد از خواندن: “می توانید کتاب را خلاصه کنید؟ چه چیزی را در آن دوست داشتید؟ شما را به یاد چه کتاب های دیگری می اندازد؟”

یک نکته

اگر بعد از مدتی درک یا تمرکز شما به تاخیر افتاد، به آرامی استقامت خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، اگر هر بار که مطالعه می‌کنید، به طور مداوم تمرکز خود را در 20 دقیقه از دست می‌دهید، این را تصدیق کنید و به خود فشار دهید تا به آرامی آن زمان را افزایش دهید، نه اینکه بنشینید و یک یا دو ساعت به طور مداوم روی مطالعه تمرکز کنید. با خواندن برای حداکثر زمان متمرکز خود (در این مورد، بیست دقیقه) شروع کنید، سپس به خودتان استراحت دهید.

حتما بخوانید  سایت های معتبر آموزش برنامه نویسی کدامند؟

دفعه بعد 22 دقیقه امتحان کنید. هنگامی که بر آن مسلط شدید، 25 را امتحان کنید و ببینید آیا هنوز می توانید تمرکز خود را حفظ کنید. اگر می توانید، پس برای سی تلاش کنید. اگر متوجه شدید که تمرکز یا درک شما دوباره شروع به عقب افتادن کرده است، قبل از اینکه به خودتان فشار بیاورید، یک قدم به عقب بردارید. بهبود با گذشت زمان اتفاق می‌افتد، و تنها زمانی باعث ناامیدی می‌شود که بخواهید یک‌باره آن را عجله کنید. از طرف دیگر، ممکن است متوجه شوید که مشکلات شما با درک مطلب کمتر به زمان صرف شده برای خواندن مربوط می شود تا به خود منبع. شاید برای درک عناصر اساسی یک متن، زمینه یک قطعه، قوس های شخصیت یا انگیزه، کتاب ها یا کتاب های درسی با اطلاعات فشرده، یا مطالبی که به شدت نمادین هستند، دچار مشکل شوید. اگر چنین است، پس حتماً نکات زیر را برای بهبود این بخش‌های ضعف درک مطلب دنبال کنید. بهبود سطح درک مطلب شما نیاز به زمان و تمرین دارد، اما درک نقاط قوت و ضعف شما در حال حاضر اولین قدم برای پیشرفت است. مطالعه بیشتر برای درک زبان انگلیسی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *