از ووکامرس و هاست وردپرس برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان بهره ببرید

از ووکامرس و هاست وردپرس برای راه‎‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان بهره ببرید

 

این روزها، با بالا‌رفتن تب اقتصاد دیجیتال، بسیاری از افراد رو به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی آورده‌اند. در ابتدای کار، این اشخاص تصور می‌کنند که انجام این کار بسیار سخت است، در صورتی که این باور به‌طور کلی غلط است. زیرا شما می‌توانید با استفاده از ووکامرس، هاست وردپرس یا هاست ووکامرس و یک دامنه به‌راحتی فروشگاه اینترنتی خودتان را بسازید.

در این مقاله نحوه انجام کامل این کار را به شما می‌گوییم تا بتوانید فروشگاه اینترنتی خودتان را با سرعت و آسودگی بسیار بالا بسازید.

ووکامرس چیست؟

ووکامرس یا WooCommerce یک افزونه رایگان در وردپرس است که به شما امکان می‌دهد تا بتوانید فروشگاه اینترنتی خودتان را به‌راحتی بسازید. در نگاه اول، شاید امکانات این افزونه چندان زیاد نباشد که می‌توان با نصب موارد جانبی آن، این محدودیت را کاهش قابل‌توجهی داد. ووکامرس امکاناتی نظیر موارد زیر را به شما ارائه می‌دهد:

  • امکان تعریف محصولات فیزیکی و الکترونیکی
  • تقسیم‌بندی و دسته‌بندی راحت‌تر محصولات
  • برخورداری از امکان برچسب‌گذاری روی محصولات مختلف فروشگاه ووکامرسی
  • امکان تعریف قیمت برای هر محصول و برگزار‌کردن جشنواره فروش ویژه آن‌ها
  • اضافه‌کردن انواع مختلف صوت، تصویر، ویدیو و محتوای دیگر به توضیح محصول موردنظر
  • نمایش محصولات بر اساس پربازدیدترین محصولات، گرانترین محصولات و محصولات تصادفی
  • امکان تهیه انواع درگاه‌های اینترنتی و استفاده از آن‌ها
  • ارسال رایگان محصولات به نقاط مختلف دنیا
  • امکان ارسال جزئیات کامل خرید از مرحله شروع ثبت سفارش تا تحویل محصول به مشتری
حتما بخوانید  صفر تا صد انجام پایان نامه ارشد

با توجه به این امکانات توصیه می‌کنیم که برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان ووکامرس و فضاهای میزبانی متناسب با آن مانند هاست وردپرس یا هاست ووکامرس را به کار بگیرید.

مزیت‌های استفاده از ووکامرس برای طراحی فروشگاه اینترنتی چیست؟

مزیت‌های استفاده از ووکامرس برای طراحی فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی بهتر است و این دلیل رو آوردن افراد به سمت این نوع از فروشگاه است. برای ساختن این نوع فروشگاه نیز راه‌کارهای متفاوتی وجود دارد که ووکامرس یکی از آن‌ها است. مزیت‌ها و امکانات ووکامرس نسبت به دیگر فروشگاه‌ساز‌ها بیشتر است و همین موضوع باعث می‌شود تا افراد آن را برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودشان به کار بگیرند. مهم‌ترین مزیت‌های موجود را در ادامه برای شما بیان می‌کنیم.

تنوع قالب‌های موجود

برای طراحی فروشگاه اینترنتی ووکامرسی خودتان می‌توانید از قالب‌های مختلف وردپرس استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود تا در هنگام زیبا‌سازی آن، دستتان باز باشد و با محدودیتی در این زمینه روبه‌رو نباشید.

امکان تهیه گزارش‌های دقیق از فروش محصولات

اطلاعات مربوط به خریدوفروش محصولات فروشگاه اینترنتی ووکامرسی روی هاست وردپرس ذخیره می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از خود افزونه، گزارش دقیق آن‌ها را دریافت کنید. این مزیت به شما کمک می‌کند تا بتوانید راحت‌تر حساب و کتاب کنید و در هنگام انجام این کار دچار مشکل نشوید.

مراحل فروش شما اتوماتیک می‌شود

استفاده از ووکامرس برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی، باعث می‌شود تا فروش به صورت اتوماتیک صورت بگیرد و نیازی به دخالت خاصی از جانب شما نیست. این موضوع می‌تواند کمک کند تا فروشتان 24 ساعته شود و بدون وقفه به انجام برسد.

هزینه بازاریابی بسیار پایینی دارد

بازاریابی فروشگاه‌های فیزیکی بسیار سخت‌تر است و احتمال دریافت مشتری نیز در آن پایین است. اما این مشکل در فروشگاه اینترنتی ووکامرسی وجود ندارد. زیرا می‌توان با استفاده از سئو و هزینه اندک برای آن جذب مشتری کرد.

ساخت فروشگاه اینترنتی با ووکامرس

در قسمت قبل، مشخصات و امکانات ووکامرس را برای شما توضیح دادیم تا با آن به‌طور کامل آشنا شوید.اما در این قسمت قصد داریم تا نحوه ساخت فروشگاه اینترنتی با ووکامرس به صورت قدم‌به‌قدم را به شما آموزش دهیم.

حتما بخوانید  بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

دامنه فروشگاه اینترنتی ووکامرس خودتان را انتخاب کنید

دامنه در واقع مشخص‌کننده نام و رسم کسب‌وکار شما است. برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس باید ابتدا یک دامنه مناسب بخرید. دامین شما باید ساده باشد تا به‌راحتی در ذهن مشتری بماند و همچنین باید متناسب با زمینه فعالیتتان نیز باشد.

هاست ووکامرس یا هاست وردپرس تهیه کنید

شما برای ذخیره‌سازی اطلاعات محصولات مختلف در فروشگاه اینترنتی و دیگر موارد، نیاز به خریداری یک فضای میزبانی یا هاست دارید. برای فروشگاه ووکامرسی، بهترین گزینه‌ها هاست وردپرس یا هاست ووکامرس است، زیرا تناسب بالایی با این نوع از فروشگاه دارد. کیفیت هاست و سرور آن باید بالا باشد تا شما را دچار مشکل نکند. همچنین سعی کنید که فضای میزبانی خودتان را به‌صورت اختصاصی بخرید تا با مشکل کمبود فضا برای ذخیره‌سازی مواجه نشوید.

مزیت‌های استفاده از ووکامرس برای طراحی فروشگاه اینترنتی چیست؟

نرم‌افزار وردپرس را نصب کنید

بعد از اینکه دامنه و هاست وردپرس موردنیاز خودتان را تهیه کردید، باید به سراغ نصب نرم‌افزار وردپرس روی سایت خودتان بیایید. نصب وردپرس کار بسیار راحتی است و اکثر افراد می‌توانند آن را به‌راحتی انجام دهند و امکان بروز مشکل برای آن‌ها بسیار کم است.

افزونه ووکامرس را روی وردپرس پیاده‌سازی کنید

مخزن وردپرس مملو از افزونه‌های متعدد است که ووکامرس یکی از بهترین نمونه‌های آن به‌شمار می‌آید. شما برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی، باید این افزونه را روی وردپرس خودتان پیاده‌سازی کنید. پس از نصب ووکامرس می‌توانید انواع مختلف محصولات فیزیکی خودتان را در صفحات این افزونه قرار دهید و اطلاعاتش را در هاست وردپرس ذخیره کنید.

درگاه پرداخت اینترنتی مناسب خودتان را تهیه کنید

پس از انجام تمامی این کارها، باید برای فروشگاه اینترنتی خودتان درگاه پرداخت تهیه کنید. بعد از دریافت این درگاه، فروشگاه اینترنتی آماده‌به‌کار است و می‌توانید روی سئو آن برای بهتر دیده‌شدن کار کنید.

 از ووکامرس و هاست وردپرس برای راه‎‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان بهره ببرید

ووکامرس بهترین گزینه برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی به شمار می‌آید. زیرا امکانات و قابلیت‌های فراوانی دارد، نصب و استفاده از آن راحت است، فضای میزبانی متناسب آن یعنی هاست وردپرس یا هاست ووکامرس وجود دارد و از امنیت متوسطی برخوردار است. بنابراین توصیه می‌کنیم که آن را برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان به کار ببرید و همچنین اقدام به تهیه هاست وردپرس کنید.

حتما بخوانید  معرفی مهم‌ترین فاکتورهای موثر در تعیین قیمت طراحی سایت

در این مطلب، نحوه انجام این کار را نیز به‌طور کامل برای شما شرح دادیم تا بتوانید راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان را به آسانی انجام دهید و با ابهامی رو‌به‌رو نشوید.

برای خرید هاست ووکامرس نیز پیشنهاد می‌کنیم به فروشگاه‌های معتبری مثل پارس پک مراجعه کنید؛ چراکه هاست وردپرس پارس‌ پک یکی از بهترین گزینه‌ها هم از نظر عملکرد و هم پشتیبانی است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *