نقد و بررسی 3 افزونه بکاپ گیری خودکار از وردپرس

نقد و بررسی 3 افزونه بکاپ گیری خودکار از وردپرس

فرض کنید سایت تان را کامل طراحی کرده اید و اکنون قصد تغییرات بزرگ و سفارشی سازی آن را دارید یا امکانی که تا به حال انجام ندادید را میخواهید روی سایت تان تست کنید. نکته دیگر اینکه وردپرس با همه امنیتی که دارد می تواند مدخلی برای ورود هکرها، باگ های امنیتی و ایجاد اشکال روی سایت شما باشد. . اگر با ایجاد تغییرات سایت شما از دست برود چه؟ قطعا باید یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید. یکی از راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس و جلوگیری از دست رفتن اطلاعات استفاده از افزونه بکاپ است. افزونه های رایگان و غیر رایگان متنوعی برای بکاپ گیری وجود دارد که سایت شما را از مشکلات احتمالی نجات می دهد و زمانی که قصد دارید در سایت خود تغییرات بزرگ انجام دهید راه حل مناسبی برای جلوگیری از از دست رفتن دیتای شما است.

اگر دنبال یک راه حل منظم برای بکاپ گیری از سایت وردپرسی خود هستید در این مقاله تعدادی افزونه های رایگان و پولی را به شما معرفی می کنیم. این افزونه ها در هر زمان و به صورت کاملا اتوماتیک بدون اینکه وقت شما رابگیرند از سایتتان بکاپ می گیرند.

هاست هم به طور منظم بکاپ می گیرد ولی بازه بکاپ گیری هاست ها با همدیگر فرق دارد و به صورت خودکار چند نسخه جدید  را نگهداری و نسخه های قبلی را حذف می کنند بنابراین ممکن است نسخه سالم پشتیبان را نداشته باشند که در اختیار شما قرار دهند.

افزونه بکاپ گیری خودکار از وردپرس

در ادامه مجموعه ای از افزونه بکاپ گیری از وردپرس را معرفی می کنیم که تعدادی از آنها پولی و تعدادی رایگان هستند و این بستگی به امکانات موردنیاز شما دارد که کدامیک را انتخاب کنید.

حتما بخوانید  با بهترین تورهای مسافرتی، سفر خاطره‌انگیز داشته باشید!

افزونه UpdraftPlus Premium

این افزونه بیش از 2 میلیون نصب دارد دو نسخه رایگان و پولی دارد. برای بکاپ گیری از اطلاعات خود شما مشخص می کنید که بکاپ گیری از چه زمانی شروع شود و چند وقت یکبار انجام شود. با این افزونه بدون اینکه برای گرفتن بکاپ دستی وقت بگذارید می توانید یک زمانبندی برای بکاپ های خود تعریف کنید. نسخه پولی این پلاگین که برای بازگردانی سایت وردپرس استفاده می شود قابلیت انتقال سایت وردپرس، ارسال گزارش از مشکلات، داشبورد اختصاصی و امکانات زیر را دارد:

 • امکان ذخیره بکاپ بر روی فضای ابری
 • زمانبندی پیشرفته برای ایجاد، نگهداری و حذف نسخه پشتیبان
 • امکان بازگردانی نسخه پشتیبان
 • امکان پشتیبان گیری از همه فایل ها و دیتابیس
 • ایجاد زمانبندی برای بکاپ گیری خودکار از وردپرس
 • گزارش پیشرفته مرحله به مرحله از بکاپ گیری
 • امکان پشتیبان گیری دستی
 • بکاپ گیری افزایشی با بررسی بکاپ قبلی و اعمال تغییرات جدید روی آن
 • امکان رمزگذاری پایگاه داده
 • قرار دادن قفل برای تنظیمات افزونه بکاپ خودکار

یکی از مزایای این افزونه امکان بکاپ گیری از جداول غیر وردپرسی است که آن را نسبت به سایر افزونه ها متمایز می کند.

افزونه UpdraftPlus Premium

افزونه Backup Buddy

یکی دیگر از افزونه بکاپ گیری خودکار از وردپرس بکاپ بادی است که در حال حاضر در بیش از 1 میلیون سایت وردپرسی برای پشتیبان گیری استفاده می شود. امکانات این افزونه بکاپ گیری از وردپرس را در ادامه ببینید:

 • انتخاب نوع بکاپ گیری مانند بکاپ کامل، بکاپ فقط از دیتابیس، فقط از قالب، فقط از رسانه، فقط از افزونه ها
 • تهیه بکاپ خودکار در زمان تعیین شده
 • بازگرداندن فایل بکاپ و استفاده در سایت
 • امکان کلون سایت برای کاربر
 • تغییر مسیر فایل ها به صورت خودکار
 • پشتیبان گیری از هر چیز در سایت تان
 • انتقال سایت به یک دامنه دیگر

این افزونه امکانات متنوعی برای پشتیبان گیری، بازیابی و انتقال سایت وردپرسی بوده و هم رده با افزونه Updraft است که در بخش قبل معرفی کردیم. سایر افزونه های بکاپ گیری فقط از پایگاه داده وردپرس شما بکاپ می گیرند ولی افزونه بکاپ بادی از کل وردپرس شما بکاپ می گیرد. به علاوه کمک می کند تا از هر بخشی که بخواهید بکاپ بگیرید.

حتما بخوانید  چرا نباید کارآفرین شویم؟

افزونه BackWPup؛ افزونه رایگان بکاپ گیری وردپرس

اگر به دنبال افزونه های رایگان برای بکاپ گیری هستید، افزونه BackWPup  یکی از افزونه بکاپ گیری از وردپرس است که بیش از 700000 نصب فعال دارد امکان بکاپ گیری کامل از وردپرس را در فضای ابری، FTP و غیره را دارد. به علاوه امکان ذخیره نسخه پشتیبان را در Google Drive دارد و امکانات زیر را دارد.

 • امکان گرفتن خروجی xml وردپرس
 • بهینه سازی پایگاه داده
 • امکان بکاپ گیری با فرمت های zip، tar، gz
 • ذخیره نسخه پشتیبان در OneDrive و HiDrive

 

افزونه BackWPup؛ افزونه رایگان بکاپ گیری وردپرس

افزونه BackWPup به عنوان یک افزونه رایگان عملکرد خوبی دارد ولی ایراد آن عدم بکاپ گیری خودکار است. اگر به دنبال افزونه بکاپ گیری خودکار از وردپرس هستید می توانید از افزونه پولی یا افزونه های رایگان دیگر مثل BoldGrid Backup  استفاده کنید که برای انتقال اطلاعات بین دو هاست هم به کار می رود. این افزونه قبل از به روزرسانی وردپرس به صورت خودکار از سایت شما بکاپ می گیرد تا در صورت وجود مشکل در حین به روزرسانی بتوانید از بکاپ استفاده کنید.  ایراد این افزونه محدودیت در ذخیره سازی است که تنها تا 10 5ایل بکاپ را می تواند ذخیره کند. افزونه رایگان دیگر داپلیکیتور است که یک بکاپ به صورت بسته نصبی از سایت شما می گیرد.

مثالی از کاربرد بکاپ گیری در سایت وردپرسی

اگر سایت وردپرسی خود را راه اندازی کرده اید و قصد دارید تغییراتی روی آن اعمال کنید، بهتر است روی دامنه اصلی خود این کار را انجام ندهید تا کاربر در صورتی که برای سایت تان اتفاقی افتاد تغییرات را مشاهده نکند. در این موارد یک بکاپ از کل سایت بگیرید و آن را روی لوکال هاست نصب و تغییرات را انجام دهید. با نصب وردپرس در لوکال هاست و انجام تغییرات روی آن می توانید بدون اینکه سایت تان داون شود تغییرات موردنیاز را اعمال کنید.

حتما بخوانید  یادگیری مهارت های کامپیوتر لازمه ورود به بازار کار

افزونه های بکاپ گیری مجموعه ای از ابزار وردپرس هستند که شما می توانید از سایت های معتبر ایرانی تهیه کنید. پلاگین های وردپرس برنامه یا مجموعه ای از یک یا چند توابع نوشته شده در زبان برنامه نویسی PHP است که یک مجموعه خاص از ویژگی ها یا خدمات را به سایت وردپرسی اضافه می کند. پس می توانید کارایی بیشتر و امکانات اضافه تری به وب سایت ها و قالب وردپرس خود اضافه کنید. در مخزن اصلی وردپرس هزاران پلاگین رایگان وجود دارد. همچنین پلاگین های WordPress پریمیوم و یا پولی در سایت های معتبر ارائه می شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *