لینک سازی خارجی چیست ؟

لینک سازی خارجی چیست ؟

حرفه سئو وب سایت و لینک بیلدینگ همواره در حال تغییر است و امروزه اهمیت لینک سازی با کیفیت بیشتر از قبل شده است. لینک های خارجی در افزایش اعتبار سایت شما نقش بسزایی دارند. زیرا موتورهای جستجو یک لینک خارجی را به عنوان نظر مثبت شخص ثالث در نظر می گیرند. لینک هایی که شما از سایت های مختلف دریافت می کنید همان External Link یا لینک خارجی هستند. اگر به سایت های دیگر لینک بدهید در واقع بقیه هم از سایت شما لینک خارجی دریافت می کنند. در ادامه مقاله به توضیحات بیشتری درباره اینکه لینک سازی خارجی چیست ؟ می پردازیم.

 

لینک سازی خارجی چیست ؟

لینک سازی خارجی چیست ؟ لینک سازی خارجی به این معنی است که از دامنه وب سایت خود به دامنه دیگری لینک می دهید. هنگامی که یک لینک از یک وب سایت به وب سایت شما اشاره می کند، بطور معمول به عنوان لینک ورودی شناخته می شود و هنگامی که به وب سایت دیگری لینک می دهید، در سئو به آن لینک خروجی می گویند. اگر محتوای شما کاملا با محتوایی که به آن پیوند می دهید نامرتبط است، پیوندهای خارجی را در پاراگراف اول، دوم یا سوم یا دو سوم اول صفحه قرار ندهید.

لینک سازی خارجی برای هر وب سایت و فروشگاه اینترنتی لازم است و اعتبار سایت شما را بالا می برد. لینک های خارجی از زمان پیدایش گوگل همواره یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی بوده اند. اگر لینک بیلدینگ خارجی اولیه داشته باشید، بک لینک نقطه عطف موفقیت سایت شما خواهد بود. هر کسی که به شما لینک می دهد، در اصل یک رای اعتبار به شما داده است.

حتما بخوانید  الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟

اگر میخواهید شروع به لینک سازی خارجی کنید حتما مقاله (چگونه بک لینک بگیریم) را مطالعه کنید.

 

تاثیر لینک سازی خارجی در سئو - رویال سایت

تاثیر لینک سازی خارجی در سئو

بسیاری از مردم فکر می کنند که ورود لینک های خارجی به سایت آنها آسیب می رساند. در صورتی که این ایده غلط است ، زیرا هر وب سایت می بایست ترکیبی از لینک های خارجی و لینک های داخلی داشته باشد. در صورتی که از لینک خارجی بدرستی استفاده کنید تاثیر مثبت آن را در سئو سایت خود مشاهده خواهید کرد. لینک های داخلی و خارجی بخش مهمی از استراتژی سئو سایت شما هستند. ایجاد لینک های خارجی همیشه زمان زیادی می برد، گاهی اوقات مدیران وب سایت ها از این کار خسته می شوند، اما باید بدانند که وجود لینک های خارجی در سئو سایت آنها مهم است.

از دیگر مواردی که اهمیت لینک خارجی در سئو را نشان می دهند، عمیق کردن محتوا، افزایش اعتماد مخاطبین و بالا بردن بازدید سایت است. لینک دادن زمانی معتبر است که با انکر تکست مناسب به یک مقصد خوب لینک داده شود. سایت های خبری به دلیل اینکه مطالب را تکرار می کنند یا از مطالب سایت های خبری دیگر استفاده می کنند، باید لینک داده شوند. با استفاده صحیح از لینک خارجی در سایت پی به دانستن اینکه لینک خارجی چیست ؟ می بریم.

 

معرفی انواع بک لینک

معرفی انواع لینک ها

برای اینکه بیشتر به پاسخ سوال “لینک سازی خارجی چیست ؟” برسیم می بایست انواع لینک خارجی را بشناسیم. لینک های خارجی به دسته های زیر تقسیم می شوند

 1. لینک فالو یا Dofollow 

هرگاه لینک فالو (Follow)، در یک صفحه از وبسایتی درج میشود در واقع آن سایت ، سایت مقصد را تایید میکند و اعتبار خود را به آن منتقل میکند و بدین صورت ربات های گوگل در زمان کرال یا خزش آن لینک را دنبال و بررسی می کنند.هرچقدر صفحه و سایت شما لینک های فالو بیشتری داشته باشد و لینک های بیشتری دریافت کند، جایگاه شما در رتبه بندی گوگل بهتر می شود.

 1. لینک نوفالو

لینک (نوفالو)  nofollow لینکی است که به خزنده های گوگل دستور میدهد که این لینک را دنبال نکنید . و در واقع با این نوع لینک ، سایت مبدا نمیخواهد اعتبار خود را به آن سایت منتقل کند. گرچه در سال های اخیر طبق تجارب به دست آمده لینک های نوفالو هم برای بالا بردن رتبه سئو موثر است .

 1. لینک اسپانسر شده (sponsored)

لینک های اسپانسری در واقع همان لینک های تبلیغاتی هستند که به ازای آن به مدیر سایت پول پرداخت می کنند.

 1. لینک محتوای تولید شده توسط کاربران (UGC)

در واقع تمامی لینک هایی که در بخش نظرات ، یا فروم ها توسط کاربران ایجاد میشوند را می نامند.

حتما بخوانید  آموزش و نحوه نوشتن رپورتاژ | چگونه رپورتاژ بنویسیم

 

لینک سازی خارجی باکیفیت چه ویژگی هایی دارد ؟

لینک سازی خارجی باکیفیت چه ویژگی هایی دارد ؟

همانطور که گفتیم لینک سازی خارجی در سئو سایت تاثیر فراوانی دارد. علاوه بر این لینک خارجی می بایست دارای ویژگی های زیر باشد:

 • اگر ارتباط بک لینک کم باشد، باید اعتبار یا قدرت بیشتری داشته باشد. اگر ارتباط بالایی داشته باشد، ممکن است برای شما اهمیتی نداشته باشد که لینک خارجی چقدر اعتبار یا قدرت دارد.
 • اگر یک وب سایت حوزه کاری مرتبط با کار شما داشته باشد و کاربران خود را به شما ارجاع دهد، نتایج جستجوی گوگل قابل اعتمادتر از کاری است که یک وب سایت غیر مرتبط با کار شما انجام می دهد.
 • انکر تکست های لینک خارجی با کیفیت می بایست حاوی کلمات کلیدی مناسب و مرتبط باشند.
 • قدرت پیوند با توجه به تعداد بک لینک ها و کیفیت بک لینک صفحه ای که لینک در آن قرار دارد تعیین می شود. هر چه محتوای صفحه پیوند دهنده دارای کیفیت بیشتری باشد، لینک درون آن قدرتمندتر است.
 • هر چقدر دامنه سایت لینک دهنده قابل اعتماد تر باشد کیفیت آن لینک خارجی بالاتر است.
 • بک لینک های با کیفیت می توانند تاثیر مثبتی بر سئوی وب سایت شما داشته باشند. تاثیر سئو در لینک های خارجی با کیفیت کاهش نمی یابد. اگر به دنبال رشد جدی و پایدار برای تاثیر سئو در وبسایت خود هستید،شرکت در دوره سئو در شیراز یک راهکار ایده آل برای شما است.

 

اصول لینک سازی خارجی چیست ؟

اصول لینک سازی خارجی چیست ؟

اصول ساخت لینک به این معنی است که میزان لینک به صفحات دیگر یا دریافت لینک از سایت های مختلف طبیعی است. هنگام تنظیم استراتژی پیوند خارجی، چندین راهکار مختلف وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی مناسب کمک کند.

 • هدف گذاری در لینک سازی خارجی می بایست متناسب با پتانسیل کسب و کار شما باشد.
 • سعی کنید با تولید محتوای خلاقانه و منحصر به فرد، به محتوای خود اعتبار بدهید تا علاقه مخاطبان به سایت شما افزایش یابد.
 • به سایر وب سایت ها اجازه دهید از عکس های شما در وب سایت های خود استفاده کنند.
 • برای شناسایی لینک های خارجی بهتر است آنها را پررنگ کنید و از قسمت های دیگر متن جدا کنید.
 • با افراد در حوزه کاری خود ارتباط برقرار کنید و شبکه سازی کنید.
 • مرحله دیگری که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد استراتژی ساخت لینک روی آن تمرکز کرد، تجزیه و تحلیل رقبا است که یکی از مهم ترین جنبه های سئو است.
 • به اشتراک گذاشتن محتوای خود با محتوای آموزشی باعث افزایش در معرض دید شما می شود و بازدیدها و لینک های بیشتری در سایت های مرتبط با رشته خود خواهید داشت.
حتما بخوانید  رپورتاژ آگهی چیست و چه تاثیری در سئو دارد ؟

 

سخن آخر

لینک های خارجی می توانند نقش مهمی در استراتژی سئو و محتوای شما داشته باشند.  همانطور که در مقاله گفتیم، مهمترین تکنیک در زمینه سئو ساخت لینک های خارجی است. اگر از همه استراتژی های ذکر شده در متن با هم و یکجا استفاده کنید اعتبار سئو سایت شما افزایش می یابد و در گوگل رتبه بالایی پیدا می کنید. طراحی سایت در شیراز به عنوان یکی از بهترین مراکز اختصاصی طراحی سایت در کشور تلاش می کند روز به روز خدمات بهتری را به شما ارائه دهد.امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به نیازهای شما پاسخ دهیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *