چگونه بک لینک بگیریم ؟ ساخت بک لینک رایگان

 

چگونه بک لینک بگیریم ؟ رویال سایت

امروزه از اینکه بتوانید در نتایج بالای گوگل قرار بگیرید، حتی اگر یک رتبه بالاتر از رقیب باشد باعث تحول در کسب و کارتان می شود. در سال های اخیر ساخت بک لینک در سئو دارای اهمیت بالایی است زیرا نقش بسزایی در افزایش امتیاز سایت در نتیجه جستوی گوگل دارند. به همین دلیل متخصصین سئو می بایست به فکر ساخت بک لینک رایگان قوی و با کیفیت برای وبسایت ها و وبلاگ های خود باشند. در این مقاله قصد داریم در مورد، چگونه بک لینک بگیریم ؟ ساخت بک لینک رایگان ، صحبت کنیم.

 

چگونه بک لینک بگیریم

 چگونه بک لینک بگیریم ؟

بطور کلی به لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگر بک لینک می گوییم و هنگامی که لینک سایت شما وارد سایت دیگر می شود یعنی آن سایت به سایت شما بک لینک شده است. افرادی که توانایی خرید بک لینک های باکیفیت را ندارند سراغ بک لینگ رایگان می روند. ناگفته نماند که رایگان بودن بک لینک ها دال بر بی کیفیت بودن آنها نیست. برای گرفتن بک لینک فاکتورهایی وجود دارد که می بایست آنها را رعایت کنید. هدف ما از ساخت بک لینک رایگان این است که در کلمات کلیدی مورد نظر به نتایج اولیه گوگل یا صفحه اول گوگل برسیم.

 

بک لینک چیست

بک لینک چیست؟

بک لینک (Back Link ) یک روش پولی در عملیات سئو و بهینه سازی سایت است که پشتوانه و اعتبار یک سایت در نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر هستند. گرفتن لینک به وبسایت قسمت مهمی از استراتژی سئو است که به بهبود موقعیت نتایج شما و شهرت برند و اعتبار دامنه نیز کمک می کند. بک لینک یا لینک های ورودی ( Inbound Link )  در دامنه متفاوت از سایت شما ایجاد می شود و کاربران را به طرف سایت شما راهنمایی می کنند. لینک ورودی نشانگر ترافیک ورودی به وبسایت شما از سایت های دیگر است. حال باید ببینیم چگونه بک لینک بسازیم ؟

 

چرا باید بک لینک بگیریم

چرا باید بک لینک بگیریم ؟

از عوامل مهمی که در امتیاز دهی موثر هستند می توان به سایت های لینک دهنده، دامنه سایت لینک دهنده، وبلاگ و یا وبسایت بودن و امتیاز خود آن سایت در گوگل و تعداد مخاطبان هدایت شده از سایت اشاره کرد. ساخت بک لینک رایگان برای ترقی کسب و کار شما فواید زیادی دارند مانند :

 • باعث ایجاد یک شبکه حرفه ای و قوی می شوند. به همین دلیل هنگامی که با دریافت بک لینک با دیگران رابطه برقرار می کنید، فرصت های کاری بیشتری برای شما ایجاد می شود و باعث افزایش درآمدزایی می گردد.
 • دانش و تجربه شما را در سئو بالاتر می برد ودر نتیجه با اطلاعات بروز و آشنایی بیشتر با مقالات بروز سئو ، در کارتان پیشرفت می کنید.
 • درک شما از محیط کسب و کار بهتر می شود، زیرا برای دریافت بک لینک رایگان بازار را بهتر شناسایی می کنید و با هدف بیشتر برای کسب و کار خود برنامه ریزی می کنید.

چگونه بک لینک بگیریم ؟ ساخت بک لینک رایگان

آموزش تصویری ساخت بک لینک

چگونه بک لینک بسازیم ؟ اول اینکه بدانیم هدف ما از ساخت بک لینک با کیفیت توانایی رسیدن به صفحه اول گوگل یا نتایج اولیه گوگل توسط کلمات کلیدی مورد نظر است. دوم اینکه قبل از شروع کار کلمات کلیدی سایت خود را بطور صحیح انتخاب کنیم. برای این کار در ابتدای شروع ساخت بک لینک رایگان از کلمات کلیدی راحت و متوسط استفاده کنید. در مرحله بعد که انتخاب محتوا برای سایت است سعی کنید محتوای کامل و با کیفیت طبق نیاز کاربران برای سایت خود انتخاب کنید. زیرا محتوای بی کیفیت شما را به نتایج اول گوگل نمی رساند. برای اینکه با ساخت بک لینک به نتایج اولیه گوگل برسید محتوای سایت خود را نسبت به رقبا کامل تر و پرمحتواتر بسازید. بعد از تولید محتوای کامل تر از رقبا برای سایت خود، به بررسی کامل لینک رقبا بپردازید.

برای آنالیز و بررسی کامل بک لینک های رقبا میتوانید اقدام به خرید اکانت سمراش نمایید.

چگونه بک لینک در سئو سایت تاثیر دارد ؟

چگونه بک لینک در سئو سایت تاثیر دارد ؟

همانطور که در مقاله سئو در شیراز گفتیم ساخت بک لینک رایگان از عناصر مهم و موثر در سئو است. سایت هایی که تعداد بیشتری بک لینک دارند نسبت به سایت هایی که تعداد بک لینکشان کمتر است، رتبه بیشتری حاصل می کنند. بک لینک های باکیفیت عوامل تعیین کننده در سئو هستند که به شما کمک می کنند امتیاز وبسایت خود را در نتایج موتور جستجو بهبود دهید. بطور کلی بک لینک در سئو باعث افزایش اعتبار سایت و بهبود رتبه سایت می شود. هنگامی که سایت دیگری به سایت شما لینک می شود یعنی به شما رای اعتبار مثبت داده است. به علاوه موتور جستجوهایی مثل گوگل این پیام ها را دریافت می کند و میزان اعتبار سایت شما را در الگوریتم ویژه خود بروزرسانی می کند و در نتیجه توجه خاصی به آنها دارد.

 

بک لینک قوی چه خصوصیت هایی دارد ؟

بک لینک قوی چه خصوصیت هایی دارد ؟

هنگامی که می گوییم بک لینک خوب و قوی منظور این است که بک لینک ما بیشترین تاثیر را در سئو و بهبود امتیازسایت ما داشته باشد.قوی بودن بک لینک بستگی به ویژگی هایی دارد که در زیر آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. سایت لینک دهنده مهمترین امتیاز در کیفیت بک لینک است، زیرا به همان اندازه که وبسایت شما در گوگل اعتبار بیشتری دارد، بلک لینک آن هم از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار می شود. وبسایت های دولتی، دانشگاه ها، مراکز و سازمان های معروف، برندها و شرکت های بزرگ دارای بک لینک قوی هستند.
 2. رتبه صفحه در کلیدواژه یا رنگ صفحه در کیفیت و قوی بودن بک لینک تاثیر بسزایی دارد.
 3. جایگاه لینک و اینکه لینک شما در کجای صفحه است تاثیر مهمی در بک لینک دارد. کارشناسان سئو معتقد هستند هر چقدر لینک شما در صفحه بالاتر باشد امتیاز بیشتری از گوگل دریافت می کنید.
 4. اعتبار دامنه وبسایت لینک دهنده در قوی بودن بک لینک موثر است. امتیاز سایت تحت تاثیر عواملی همچون تعداد کل بک لینک ها، قدرت و اعتبار بک لینک ها و دامنه هایی که به این سایت لینک می دهند، تعیین می شود.
 5. متن لینک یا متنی که قرار است درگاه ورود به سایت شما باشد در تعیین کیفیت بک لینک نقش مهمی دارد. این متن یا انکر تکست می بایست به محتوای شما ربط داشته باشد، خاص باشد و از کلمات کلیدی دقیق استفاده شده باشد.
 6. دائمی یا موقت بودن بک لینک ها مهم است، بطور معمول بک لینک های موقت را توصیه نمی کنیم تغییر در بک لینک نشانه رفتار اسپم برای گوگل است.
 7. داشتن لینک اسپم باعث جریمه شدن شما توسط گوگل می شود.بک لینک اسپم از دیدگاه گوگل دارای کیفیت پایین است و دارای محتواهای بی ربط است.
 8. یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت و قوی بودن بک لینک محتوای سایت لینک دهنده است. برای مثال وبسایت خیاطی با وبسایت آموزش بورس هیچ ربطی به همدیگر ندارند بنابراین گوگل به آنها توجهی نمی کند.

 

آموزش ساخت بک لینک رایگان

آموزش ساخت بک لینک رایگان

هنگامی که می خواهید وبسایت خود را بهبود دهید و وارد عرصه دیجیتال مارکتینگ شوید می بایست برای موفقیت زمان و هزینه صرف کنید. آموزش ساخت بک لینک رایگان هزینه زیادی ندارد ولی به وقت بیشتری نیاز دارید. برخی سوال می کنند که چگونه بک لینک بسازیم؟ بنابراین در این مقاله آموزش ساخت بک لینک رایگان را بطور کامل بررسی می کنیم.

 

1- ساخت بک لینک در وبلاگ های ایرانی و خارجی

یکی از بهترین روش ها برای ساخت بک لینک رایگان استفاده از وبلاگ های خارجی و ایرانی است. جهت ساخت بک لینک در وبلاگ سعی کنید مطالب وبلاگ ها را به همراه مطالبی غیر از محتوای سایت خود بروز نگه دارید. می توانید از بک لینک فالو استفاده کنید و با منتشر کردن رایگان مطالب خود بک لینک فالو دائمی دریافت کنید. از ایجاد بک لینک های مکرر به سایت خود جلوگیری کنید، زیرا شناسایی بک لینک های غیر طبیعی که در دست شما است و توسط خود شما ایجاد شده اند به آسانی انجام پذیر نیست. برخی از سیستم های وبلاگ دهی ایرانی که میتوانید در آنها فعالیت  داشته باشید در زیر آمده اند:

دامنه اعتبار وبلاگ اعتبار صفحه اصلی آدرس وبلاگ ایرانی
61 61 Blog.ir
5 83 Mihanblog.com
50 51 Loxblog.com
51 58 ParsIblog.com
7 59 Resekhoon.net
40 52 Avablog.ir

برای ساخت بک لینک رایگان خارجی لازم نیست سایت شما دارای زبان خارجی باشد. می توانید محتوای فارسی خود را در این وبلاگ ها انتشار دهید. اما به دلیل اینکه بعضی از سایت ها با زبان فارسی دچار مشکل می شوند به محض مشاهده سایت شما را بلاک می کنند. اما در اینجا برخی از وبلاگ های خارجی که تا بحال با زبان فارسی مشکل نداشته اند را می بینید.

اعتبار صفحه اصلی دامنه اعتبار وبلاگ آدرس وبلاگ خارجی
64 94 WordPress.com
57 60 Blogspot.com
91 91 Hatenablog.com
64 70 Webself.net
80 36 Unblog.fr

 

نکته مهم لینک سازی در وبلاگ ها : برای تاثیر گذاری بالاتر ، بهتر است که بعد از ثبت نام و ساخت یک وبلاگ به عنوان مثلا در ده روز ، روزی یک محتوا یونیک در آن ارسال کنید در این ده محتوا هیچ لینکی به خود ندهید . و در مقاله یازدهمی یک بک لینک به سایت خودتان دهید .

 

2- گرفتن بک لینک از سایت های پست مهمان

گرفتن بک لینک رایگان از سایت های پست مهمان و نوشتن پست های مهمان روی وبلاگ که به کسب و کار شما ربط دارد، باعث ایجاد لینک های باکیفیت می شود. می توانید با استفاده از یک استراتژی خاص، دارندگان وبسایت های مربوط به کار خود را قانع کنید که حداقل یک پست در وبلاگ خود قرار دهند. سپس می توانید شروع به لینک سازی و گرفتن لینک در آن وبلاگ کنید. اما اگر توسط صاحب سایت لینک آنفالو شدید، لینک سایت شما فاقد ارزش و اعتبار می شود. در کشور ما چند سایت برای پست مهمان وجود دارد، سایت ویرگول که به شما اجازه ساخت پروفایل و نشر آزاد پست می دهد. سایت های irancontent ، akhbarrasmi و postmag.

 1. https://virgool.io
 2. https://medad.io
 3. https://idat.ir
 4. https://blog.akhbarrasmi.com
 5. https://omigo.ir
 6. https://postmag.ir

 

3- گرفتن بک لینک از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و پینترست نقش مهمی در ایجاد بک لینک ها ایفا می کند. در هر شبکه اجتماعی که فعالیت دارید پروفایل تان شامل یک لینک به سایت شما باشد ومحتواهای خود را مرتب بروزرسانی کنید. این شبکه ها علاوه بر بهبود سئو سایت شما در زمینه برندسازی و معرفی برند شما به کاربران بسیار مفید هستند. برای تاثیر بیشتر سعی کنید در شبکه های اجتماعی مختلف فعالیت مداوم داشته باشید.

 

4- ساخت بک لینک در انجمن ها

انجمن هایی که در رابطه با شغل و یا وبسایت شما فعالیت می کنند در هنگام ایجاد بک لینک  مفیدتر هستند. این کار زمانی مناسب است که شما برای آن سایت ها مفید و کمک کننده باشید. برای این کار می بایست ابتدا انجمن ها و فروم ها را از اینترنت پیدا کنید. شما قادر به ساخت 300 تا 400 لینک در انجمن ها هستید. این انجمن ها  فروم ها  در سایت های ایرانی و خارجی به وفور یافت می شوند. بعضی از این انجمن ها دارای اعتبار بسیار بالا هستند و به ارتقا سئو شما کمک می کنند. این سایت ها مانند http://www.foum.seomoz.ir  ,   http://www.iran-forum.ir

 

5- گرفتن بک لینک در نظرات

سایت  های بسیار زیاد ایرانی و خارجی وجود دارند که میتوان در بخش کامنت صفحات مختلف لینک وب سایت خود را قرار دهید. در لینک سازی به روش کامنت گذاری باید دقت بالایی را به خرج دهید و از زیاده روی جدا بپرهیزید.

 

6- گرفتن بک لینک پروفایلی

شما می توانید با عضویت در این وبسایت ها و گذاشتن لینک سایت خود در بخش پروفایل، بک لینک باکیفیت دریافت کنید. به دلیل اینکه اعتبار این سایت ها بالا است بصورت تکراری روی بک لینک تمرکز نکنید و هفته ای یک بک لینک دریافت کنید کافی است. از بین بک لینک پروفایلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:لیست سایت ها جهت ساخت بک لینک پروفایلی

 

1- https://imgur.com/user/calvynlee/about
2- https://www.behance.net/calvynlee/
3- https://medium.com/@calvynlee
4- https://crooksandliars.com/user/calvynlee
5- https://www.forexfactory.com/calvynlee
6- https://profiles.wordpress.org/calvynlee/
7- https://www.ted.com/profiles/10602959
8- https://orcid.org/0000-0003-0540-9879
9- https://www.tetongravity.com/community/profile/calvynlee/
10- https://thriveglobal.com/authors/calvyn-lee

 

7- گرفتن بک لینک از سایت های اشتراک ویدیو

برای ساخت بک لینک رایگان یکی از بهترین روش ها استفاده از سایت های اشتراک ویدیو ایرانی و خارجی مانند یوتیوپ، میهن ویدئو، نمایش و آپارات و ….. است. با عضو شدن در این سایت ها با تکمیل کردن مشخصات پروفایل قادر به دریافت یک بک لینک رایگان قوی و باکیفیت هستید. می توانید با آپلود کردن ویدئو و درج لینک خود در توضیحات ویدئو در برخی از سایت های اشتراک ویدئو بک لینک رایگان دریافت کنید.

 

8- ساخت بک لینک رایگان در سایت های کوتاه کننده لینک

سایت هایی که کوتاه کننده لینک هستند برای دریافت بک لینک رایگان مناسب هستند. سایت های کوتاه کننده لینک خارجی با آتوریتی بالا در دسترس کاربران قرار دارند. کوتاه کننده های ایرانی خوب و با کیفیت هم وجود دارد. به دلیل اینکه کوتاه کننده های لینک، لینک اصلی شما را ریدایرکت 301 می کنند، همه اعتبار را به لینک سایت شما انتقال می دهند. بنابراین توصیه می کنیم همیشه در لینک سازی از لینک های کوتاه شده استفاده کنید. برخی از کوتاه کننده های لینک ایرانی و خارجی در زیر آمده است:

https://b2n.ir

http://shorturl.at

http://gestyy.com

https://tinyurl.com

https://shorturl.com

https://clck.ru

 

9– ساخت بک لینک در سایت های دانشگاهی

ساخت بک لینک دانشگاهی از طریق کامنت گذاری و یا انتشار رپورتاژ ایجاد می شود. وبسایت های آموزشی و دانشگاهی دارای اعتبار و ارزش بالایی هستند. سایت های EDU سایت های آموزشی هستند و هنگام وارد شدن به این سایت ها به جای پسوند دامنه IR یا COM از پسوند دامنه EDU استفاده می کنند. همانطور که گفته شد یکی از روش های ساخت بک لینک در سایت های دانشگاهی درج کامنت است که میتوانید با کامنت گذاری اقدام به گرفتن بک لینک نمایید.

اما روش دیگری که میتوانید از سایت های دانشگاهی لینک دریافت کنید . رپورتاژ است . که با انتشار یک رپورتاژ در سایت های دانشگاهی میتوانید در اون مقاله چند لینک به سایت خودتان بدهید. اما نکته اینجاست که رپورتاژهای دانشگاهی رایگان نیستن برای خرید رپورتاژ دانشگاهی میتوانید از رویال سایت اقدام کنید.

 

10- گرفتن بک لینک از رپورتاژ

رپورتاژ متن یا گزارشی است که مدیر یک وبسایت در ازای گرفتن مبلغی در سایت خودش منتشر می کند. که در این مقاله ، فرد رپورتاژ دهنده معمولا میتواند بین 3 تا 5 لینک فالو به وبسایت خودش دهد. این نوع بک لینک گرفتن بسیار با ارزش و با کیفیت میباشد.

 

انواع بک لینک ها

انواع بک لینک

برای ساخت لینک رایگان چندین روش وجود دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند و هرنوع لینک برای هر وبسایتی منطقی وکاربردی نیست. در اینجا یک طبقه بندی از انواع بک لینک ها را توضیح می دهیم.

 • بک لینک های محتوایی

بک لینک محتوایی دارای مطالب با کیفیت و با ارزشی هستند که پتانسیل اشتراک گذاری دارند و در نتیجه شما بک لینک قوی تر و بالاتری دریافت می کنید.

 • بک لینک های با پسوند دامنه EDU

برای دریافت بک لینک های آموزشی و دانشگاهی از لینک های با پسوند دامنه EDU استفاده می شود. لینک های قوی نیستند و می توانید با اجازه گرفتن از استادان و همکلاسان از آنها بخواهید لینک شما را در سایت خود درج گنند.

 • بک لینک با پسوند دامنه org

مزایای بک لینک های org همانند بک لینک های دانشگاهی است اما کمی از آنها آسانتر هستند. شما می توانید در سازمان ها ارائه خدمات اسپانسر دهید تا بتوانید این نوع بک لینک را دریافت کنید.

 • بک لینک های اینفوگرافیک

این نوع بک لینک ها با انجام تحقیق بدست می آیند. شما می توانید با استفاده از آمار سایر سایت ها، اینفوگرافیک های قابلیت اشتراک گذاری بالایی دریافت کنید و برای دریافت بک لینک های بیشتر نیز امیدوار باشید.

 

چقدر زمان می برد تا تاثیر بک لینک ها را ببینیم ؟

چقدر زمان می برد تا تاثیر بک لینک ها را ببینیم ؟

بطور کلی حدود 10 هفته طول می کشد تا بک لینک های ساخته شده برای SEO بصورت لینک به لینک کار کنند. ولی در صورتیکه بصورت همزمان چند لینک بسازید این اثر زودتر اتفاق می افتد. البته نوع لینک، اعتبار دامنه و رقابت کلمات کلیدی سه ویژگی هستند که در کنترل سرعت کار بک لینک ها موثر هستند. ممکن است در برخی از وبسایت ها به 5 هفته و یا چند روز طول بکشد تا تاثیر بک لینک ها را مشاهده کنیم. هنگامی که چندین لینک بطور همزمان ایجاد می کنید نتایج سریع تری از بک لینک ها مشاهده می کنید. ایندکس شدن بک لینک ها حداقل 4 روز و حداکثر 6 ماه طول می کشد.

 

 

 چگونه بک لینک های سایتمان را چک کنیم ؟

 چگونه بک لینک های سایتمان را چک کنیم ؟

یکی از مهمترین کارهایی که بعد از ایجاد بک لینک باید انجام دهید چک کردن بک لینک ورودی به سایت و آنالیز آنهاست. در حال حاضر ابزارهای گوناگونی برای پیدا کردن تعداد لینک های ورودی به سایت وجود دارد که در اینجا به اختصار سه ابزار کاربردی را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • ابزار Semrush

بیشتر افراد سئو کار و کارشناسان سئو با این ابزار آشنایی کامل دارند و برای چک کردن و یافتن تعداد لینک های ورودی به سایت از آن استفاده می کنند.

 • ابزار Ahrefs

سرعت ابزار Ahrefs نسبت به بقیه ابزارها بالاتر است به همین دلیل سئوکاران و افراد بیشتری از این ابزار استفاده می کنند. یکی از ویژگی های مهم این ابزار تشخیص سئو منفی هستند، زیرا می تواند لینک های مخرب را تشخیص دهد و نوع بک لینک های سایت شما را از لحاظ فالو و نوفالو تشخیص دهد.

 • ابزار Moz

اکانت موز ( Moz ) در پیدا کردن لینک های ورودی به سایت شما کمک کند و دارای محیط کاربری عالی و راحت است و شما می توانید براحتی در محیط آن کار کنید. از طریق خرید اکانت ماز پرو می توانید لینک های مخرب و بی ارزش را پیدا کنید.

 

حتما بخوانید  طراحی سایت در شیراز✔️

 

نکات بسیار مهم در ساخت بک لینک

نکات بسیار مهم در ساخت بک لینک

برای ساخت بک لینک رایگان نکات مهمی وجود دارند که با رعایت آنها در آموزش ساخت بک لینک رایگان می توان سریعتر به موفقیت رسید. نکات بسیار مهم در ساخت لینک رایگان عبارتند از:

 • استفاده از سایت های معتبر
 • بررسی محتوای سایت مورد نظر
 • بهبود بخشیدن به محتوای سایت خود
 • رعایت تعادل در لینک سازی
 • قابل کلیک بودن لینک ها
 • انتخاب انکر تکست صحیح
 • لینک کردن به صفحات محبوب
 • بکارگیری صفحات قابل اعتماد و معتبر
 • ارتباط داشتن لینک ها به همدیگر
 • افزایش پیوندها به مرور زمان
 • فالو بودن بک لینک ها
 • تعداد لینک های خروجی کم سایت مبدا

نتیجه گیری

در پروسه لینک سازی و “ساخت بک لینک رایگان” باید کاملا حواستان به گوگل و پنالتی شدن وب سایتتان هم باشد . چرا که اگر گوگل متوجه لینک سازی غیر طبیعی شما شود این امکان وجود دارد که سایت شما را جریمه و پنالتی کند.داشتن یک استراتژی لینک سازی صحیح و استاندارد میتواند خطر جریمه شدن سایت شما را کاهش داده و شما را به اهداف ترسیم شده خود برساند.

در پایان چنانچه شما تخصص کافی برای لینک سازی را ندارید میتوانید لینک سازی وبسایت خود را به متخصصین رویال سایت بسپارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

5 دیدگاه

 • سلام وقت بخیر
  من این روش هایی که گفتید لینک سازی کردم
  لطفا روش های جدید و سایت های جدید برای ساخت بک لینک رایگان بگید تا لینک سازی کنیم
  مرسی

  • سلام خدمت شما
   بله ظرف چند روز آینده این پست اپدیت خواهد شد و فرصت های جدید لینک سازی اضافه میشود.

 • سلام من سایتمو تقریبا یک ماهی هست راه اندازی کردم میتونم الان شروع به لینک سازی کنم ؟ مشکلی نیست ؟

  • با سلام در دو سه ماهه نخست بهتر است بیشتر در شبکه های اجتماعی فعالیت و بک لینک بگیرید.
   همچنین میتوانید در سایر سایت ها بک لینک با نام برند به صفحه اصلی سایت خود بگیرید.اما باید توجه داشته باشید که زیاده روی نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *