moz چیست ؟ سایت moz

ماز چیست ؟ سایت moz

ماز چیست؟ Moz یکی از بهترین سیستم های بهینه سازی نرخ تبدیل در جهان است. کارشناسان سئو و مدیران وب سایت ها از ابزارهای زیادی برای بهبود وب سایت خود استفاده می کنند. ماز یکی از بهترین ابزارهای سئو است که اطلاعات دقیقی در مورد وب سایت ها ارائه می دهد. این پلتفرم در سال 2004 یک انجمن آنلاین ایجاد کرد. . ابزار Moz یکی از محبوب ترین ابزارهای سئو است و وظیفه آنالیز وب سایت های مختلف را بر عهده دارد. ابزاری که به شما امکان می دهد کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید، بک لینک های وب سایت خود را بررسی کنید و رتبه وب سایت خود را بهبود بخشید. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی اینکه اکانت ماز چیست، خرید اکانت moz pro از رویال سایت و چیستی سایت moz بپردازیم.

 

ماز چیست ؟ (moz)

Moz چیست ؟ ماز یا MOZ SEO Tool (ابزار سئو ماز) به طور دقیق در سال 2004 به عنوان یک وبلاگ و انجمن آنلاین شروع به کار کرد. برخی از اولین متخصصان سئو در جهان که توسط رند فیسکین و جیلیان موسیگ تأسیس شده اند، تحقیقات و بینش خود را به اشتراک می گذارند.

Moz یا Moz Pro یکی از حرفه ای ترین ابزارهای سئو است که شامل ابزارهایی است که برای بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو طراحی شده اند. این ابزار برای بررسی قدرت و اصالت دامنه یک سایت بیش از هر ویژگی دیگری استفاده می شود. ماز در دو طرح رایگان و پولی با ویژگی های محدود در دسترس است.

ابزارهای Moz برای استفاده رایگان شامل تجزیه و تحلیل وب سایت و تحقیق کلمات کلیدی است که برای بررسی لینک ها و بک لینک ها و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی استفاده می شود، اما برای استفاده از سایر ابزارهای Moz باید اقدام به خرید ابزارهای سئو کنید.

 

خدماتی که ماز ارائه می دهد

خدماتی که ماز ارائه می دهد

ورژن پیشرفته سایت moz برای بازاریابانی که می خواهند رتبه خود را بهبود بخشند، ترافیک با کیفیت را به سایت های خود هدایت کنند و نتایج خود را به صورت آنلاین اندازه گیری کنند، بسیار مناسب است. البته قبل از ثبت نام در این وب سایت باید گزینه استفاده از نسخه آزمایشی به مدت 30 روز را انتخاب کنید. سپس می توانید به این ابزار همه کاره دسترسی داشته باشید. بعد از این که فهمیدید Moz  چیست؟ به سراغ خدمات وب سایت Moz می رویم که این خدمات عبارتند از:

 • ابزار Keyword Explorer
حتما بخوانید  نقشه سایت چیست ؟ چگونه site map بسازیم ؟

ابزار  Keyword Explorer یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی در وب سایت ماز است که دارای یک گزارش 4 بخشی است.هر یک از 4 بخش اطلاعات مفیدی در مورد کلمه کلیدی مورد نظر شما ارائه می دهد.این 4 بخش شامل حجم ماهانه، Difficulty، CTR ارگانیک و priority است.

 • ابزار Link Explorer

برای رسیدن به اهداف سئوی خود، باید بک لینک های مناسبی برای وب سایت خود داشته باشید. ابزار لینک در سایت Maze به شما کمک می کند فرصت های بک لینک جدید را پیدا کنید. همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد بک لینک های فعلی دریافت کنید و ببینید رقبای شما از چه بک لینک هایی استفاده می کنند.

 • ابزار Site Crawl

در این بخش می‌توانید تمامی مشکلات موجود در وب‌سایت‌ها از جمله مشکلات فنی وب ‌سایت یا مشکلات مرتبط با محتوا مانند سئوی فنی، محتوای ناکافی یا تکراری و غیره را پیدا کنید. پس از جستجوی کامل، Maze به شما می گوید که چگونه این مشکلات را حل کنید. حتی می توانید هشدارهای خودکار را در این قسمت فعال کنید تا بتوانید هر گونه خطا را به محض وقوع مشاهده کنید و بلافاصله آنها را برطرف کنید.

 • ابزار Rank Tracking یا ابزار بررسی جایگاه

وقت آن رسیده است که ببینید سایت شما در گوگل برای کلمات کلیدی انتخابی شما چه رتبه ای دارد. در این بخش حتی می توانید موقعیت رقبای خود را برای هر کلمه کلیدی مشاهده کنید تا بتوانید از منظر عمیق تری با آنها رقابت کنید. البته این ابزار هفته ای یکبار آپدیت می شود و شما فقط می توانید سطح کلمه را برای آن هفته ببینید.

 • ابزار بهینه سازی روی صفحه در سایت ماز

ابزار page Optimization ابزاری است که ابتدا با بررسی محتوای صفحات، سئوی داخلی صفحات سایت شما را بهینه می کند. با پیروی از نکات ارائه شده توسط Moz می توانید محتوای خود را تغییر دهید و عملکرد صفحه را بهبود بخشید.

 • پلاگین Moz Bar

Moz Bar یک افزونه Google Chrome است که اطلاعات مختلفی را از یک وب سایت بازیابی می کند. این اطلاعات شاملSite Domain Authority (DA)، Page Authority (PA)، Spam Score    و تعداد لینک های رقیب است.

 • ابزار MOZCAST در سایت ماز

این ابزار اطلاعات کاملی در مورد الگوریتم های گوگل دارد و می تواند تغییرات الگوریتم های گوگل و به روز رسانی های جدید الگوریتم را پیش بینی کند.

ماز پرو چیست؟

برای این که بهتر متوجه این سوال که Moz چیست؟ شوید می بایست به بررسی ماز پرو چیست بپردازیم. یک بسته کامل است که به شما امکان می دهد موقعیت مکانی خود را مدیریت و نظارت کنید. علاوه بر این، با Moz pro می توانید به راحتی در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید، لینک ها را ارزیابی کنید، مشکلات فنی سئو سایت خود را حل کنید، صفحات خود را بهینه کنید و گزارش هایی از عملکرد خود دریافت کنید. برای استفاده از نسخه حرفه ای سایت moz می توانید ابتدا نسخه آزمایشی 30 روزه آن را فعال کرده و سپس نسخه های پولی آن را با توجه به نیاز خود تهیه کنید. به یاد داشته باشید که برای ثبت نام و استفاده از نسخه رایگان Moz باید یک شماره حساب برای حساب های بین المللی داشته باشید. با خرید اکانت ماز پرو از رویال سایت می توانید تمامی مشکلات فنی سایت خود را بهبود بخشید.

حتما بخوانید  آموزش تولید محتوای سئو شده با افزونه رنک مث

 

مزایای ابزار Moz

مزایای ابزار Moz

در این قسمت به مزایا و قابلیت های آن می پردازیم تا بدانید این ابزار مفید چه تاثیری بر وب سایت شما خواهند گذاشت. مزایای ابزار ماز عبارتند از:

 • قابلیت رابط کاربری ساده

اگر به داشبورد Moz نگاهی بیندازید، خواهید دید که تمام معیارها و نمودارهای تجزیه و تحلیل به وضوح و به راحتی قابل مشاهده هستند.

 • ارائه اطلاعات جامع در مورد یک کلمه کلیدی

مزیت دیگر این پلتفرم ارائه اطلاعات جامع در مورد کلمه کلیدی است. دانستن این اطلاعات قطعا به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا استفاده از این کلمه کلیدی برای صفحه شما مفید است یا خیر.

 • شناسایی و تجزیه و تحلیل سئوی رقبا

قطعاً رقبای مختلفی در کسب و کار آنلاین و وب سایت شما وجود دارد که باید به طور سالم با آنها رقابت کنید. اولین قدم این است که سایت های رقیب خود را بشناسید، سپس باید نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی کنید. Moz  ابتدا به شما می گوید که کدام وب سایت ها با شما رقابت می کنند. سپس نتایج آنها را تجزیه و تحلیل می کند تا بفهمد راز موفقیت آنها چیست.

 • بهبود ترافیک وب سایت به صورت ارگانیک

هدف اصلی ابزار moz بهبود رتبه سایت در موتور جستجو است. با این کار ترافیک رایگان بیشتری به سایت شما وارد می شود.

 • پیدا کردن خطاهای فنی کد سایت

حتی با تجربه ترین برنامه نویسان نیز ممکن است در هنگام طراحی گیج شوند. این خطاها باعث بروز مشکلات فنی در صفحه و کاهش رتبه آن می شود. از آنجایی که موتورهای جستجو دیگر وب سایت شما را درک نمی کنند، اهمیتی به آن نمی دهند. ماز  با استفاده از قابلیت های خود مشکلات فنی سایت را تشخیص می دهد. همچنین به شما هشدار می دهد که چگونه این مشکلات را برطرف کنید تا گوگل بتواند وب سایت شما را بهتر درک کند.

 • تشخیص بک لینک های بد و مخرب
حتما بخوانید  الگوریتم کبوتر گوگل چیست ؟

لینک های صحیح و سالم به ارتقای سایت شما کمک می کنند. از طرف دیگر، لینک های مخرب رتبه سایت شما را پایین می آورند. ماز  با شناسایی این لینک ها از کاهش رتبه وب سایت شما جلوگیری می کند.

 

چرا باید از moz استفاده کنیم؟

چرا باید از moz استفاده کنیم؟

پس از اینکه ابزار Moz را یاد گرفتیم، می خواهیم بدانیم چرا باید آن را به عنوان ابزار مناسب برای بررسی سئوی وب سایت خود انتخاب کنیم. هدف ما از ایجاد سایت قطعا جذب کاربران و فروش محصولات و خدمات است. البته هیچ کدام از ما قصد نداریم وب سایت داشته باشیم و آن را به حال خود رها کنیم. وب سایت ارائه کار ما است و باید برای بهبود آن تلاش کنیم. بنابراین، با استفاده از ابزاری مانند moz، می توانید در مورد رقبای خود تحقیق کنید و روش های لینک سازی را برای دستیابی به بالاترین رتبه در گوگل بیابید.

برای رسیدن به تاج و تخت گوگل یعنی داشتن رتبه های بالا بهتر است از روش های سئو استفاده کنید یا از گوگل ادز استفاده کنید. در واقع با استفاده از ابزاری مانند Moz می توانید ترافیک ارگانیک وب سایت خود را بررسی کرده و رتبه وب سایت خود را بهبود ببخشید.

با کمک ابزار Moz می توانید مشکلات سایت خود را پیدا کرده و در اسرع وقت آنها را برطرف کنید. علاوه بر این، اگر از بک لینک های توصیه شده توسط Moz استفاده کنید، رتبه سایت خود را بهبود می بخشید.

کلام پایانی

با توجه به نیاز روزافزون دنیای دیجیتال به تجزیه و تحلیل سایت و دانستن پارامترهای دقیق آن، باید دانست که ابزارهایی مانند سایت Moz به همه سئوکاران و مدیران سایت کمک می کند تا سایت خود را با عمق بیشتری آنالیز کنند. دقت بالا، گزارش دهی گسترده و کامل و رایگان بودن بسیاری از ابزارها از مزایای ماز است. با خواندن این مقاله، آموختید که Moz چیست، چگونه از آن استفاده کنید، چگونه یک حساب کاربری بخرید و موارد دیگر. اکنون که متوجه شدید، می توانید با این ابزار رتبه سایت خود را بهبود ببخشید. در ضمن می توانید خرید اکانت ماز پرو و خرید اکانت سمراش پرو را در رویال سایت انجام دهید.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

2 دیدگاه

  • با سلام و احترام
   بله با خرید اکانت ماز پرو میتوانید بک لینک رقبا را بررسی نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *