صفر تا صد انجام پایان نامه ارشد

انجام پایان نامه از مهم ترین دغدغه ها برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف به شمار می رود. ارائه یک پایان نامه خوب تاثیر بسیار زیادی روی مدرک، معدل و تخصص دارد بنابراین دانشجویان عزیز بهتر است در زمان انتخاب موضوع پایان نامه و انجام آن دقت لازم را به خرج دهند.

بررسی انجام پایان نامه

دانشجویان باید بتوانند تمام آموخته های خود را در طول دوران تحصیلات جمع آوری نمایند و آن را در قالب پایان نامه ارائه دهند. به همین دلیل پایان نامه یا تز جزو فعالیت های مهم علمی به شمار می رود و می توان گفت پایان نامه جزو منابع با ارزش اطلاعاتی نیز می باشد. نویسنده تز باید کار خود را زیر نظر اعضای هیئت علمی انجام دهد و علاوه بر این تخصص لازم را در این زمینه داشته باشد.

بررسی مراحل انجام پایان نامه

مراحل نوشتن تز یا پایان نامه ارشد

از مهم ترین مراحل نگارش پایان نامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انتخاب موضوعی مناسب برای پایان نامه

یکی از مهم ترین قدم ها برای انجام پایان نامه ارشد انتخاب موضوع مناسب است. بنابراین باید در زمان انتخاب موضوع دقت بیشتری به خرج داد. موضوع پایان نامه را بهتر است با توجه به میزان دانش، نیازهای جامعه، امکانات در دسترس، علایق و… انتخاب کنید. موضوعی را برای نگارش انتخاب کنید که جدید باشد و در گذشته توسط دیگر انجام نشده باشد. بعد از انتخاب موضوع نیز می توانید مشاور و اساتید راهنما را انتخاب کنید.

حتما بخوانید  چگونه قرارداد سئو بنویسیم که تضمینی باشد؟

ارائه طرح تحقیق

به پیش نویس پژوهشی طرح تحقیق گفته می شود. در طرح تحقیق شما باید ابتدا موضوع انتخابی تان را به صورت دقیق معرفی کنید. طرح تحقیق باید توسط استاد مشاور یا راهنما تصویب شود همچنین این طرح باید توسط کمیته گروه تایید گردد. در صورتی که طرح تحقیق را به موقع تحویل ندهید مسئولیت آن برعهده خودتان است و هیچ عذری پذیرفته نمی شود.

انتخاب منابع معتبر برای انجام تحقیقات

برای نگارش پایان نامه باید منابع معتبری را انتخاب کنید. برای انجام تحقیق بهتر است از مقالات و کتاب هایی که در زمینه موضوع مورد نظرتان نگارش شده اند استفاده کنید. منابع اولیه و ثانویه مورد نظرتان را انتخاب نمایید و کلیه منابع را فهرست نمایید. کلیه منابعی که استفاده کرده اید را باید در بخش انتهایی پایان نامه درج کنید.

مراحل نگارش پایان نامه

نگارش پایان نامه

بعد از تایید طرح نهایی توسط شورای پژوهشی اسامی کلیه دانشجویانی که طرح تحقیق آن ها به تصویب رسیده است باید همراه با کد پایان نامه اعلام گردد. در مرحله بعدی نیز احکام استاد مشاور یا راهنما باید صادر شود.

پس از طی مراحل مذکور دانشجو می تواند نگارش پایان نامه را انجام دهد. بعد از اتمام نگارش فصول مختلف پایان نامه باید یک نسخه تایپ شده از تز را به استاد مشاور یا راهنما تحویل دهید.

تعیین تاریخ دفاع پایان نامه

دانشجویان مقطع ارشد می توانند 6 ماه بعد از تاریخ تصویب طرح تحقیق خود از پایان نامه دفاع کنند. بعد از تایید پایان نامه توسط استاد مشاور و راهنما و انجام دادن اصلاحات دانشجویان می توانند برای دفاع از پایان نامه اقدام نمایند.

مزایای انجام پایان نامه ارشد با کیفیت

از مهم ترین مزایای انجام پایان نامه ارشد با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. با کسب نمره بالا علمی پذیرش شما در دانشگاه های معتبر و مقاطع تحصیلی بالاتر راحت تر خواهد بود.
  2. اگر موضوع پایان نامه را از بین موضوعات معتبر انتخاب نمایید بدون تردید کیفیت رزومه کاری و علمی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
  3. با ارائه و انجام پایان نامه معتبر اخذ پذیرش تان در دانشگاه های معتبر دنیا آسان تر خواهد بود.
  4. اگر پایان نامه معتبر باشد و کیفیت بالایی داشته باشد می توانید آن را به اختراع یا یک طرح به راحتی تبدیل کرد. علاوه بر این از پایان نامه ها با کیفیت علمی بالا موسسات، شرکت ها و ارگان های مختلف استقبال زیادی خواهند کرد.
حتما بخوانید  چگونه از طریق فریلنسینگ و دورکاری درآمد خوبی داشته باشیم؟

نکات طلایی برای نگارش تز یا پایان نامه

اگر تمایل دارید پایان نامه با کیفیت بالایی را نگارش کنید باید در زمان نگارش پایان نامه به نکات زیر توجه داشته باشید:

 

انجام تز یا پایان نامه

  1. نوشتن مقدمه را جدی بگیرید زیرا مخاطبان به شکل خودکار در زمان مطالعه مقدمه به دنبال دلیلی موجه برای ادامه دادن مطالعه هستند.
  2. به پیش فرض ها دقت زیادی داشته باشید زیرا ممکن است در مورد موضوع و نگارش پایان نامه تان با اعتراضاتی روبرو شوید. با انجام این روش می توانید اصلاحات را نیز به بهترین نحو انجام دهید.
  3. برای نگارش پایان نامه از فونت هایی مناسب استفاده نمایید.
  4. برای بازخوانی متن از افراد دیگر کمک بگیرید تا بتوانید ایرادهای نگارشی و املایی را راحت تر برطرف کنید.
  5. در زمان نگارش پایان نامه به اصول مربوط به نگارش توجه داشته باشید.

انجام پایان نامه ارشد را به کجا بسپاریم؟

انجام پایان نامه از مهم ترین کارهایی است که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید انجام دهند. اگر دانشجویان نگارش پایان نامه را با دقت زیادی انجام دهند بدون تردید می توانند موفقیت های بیشتری را کسب کنند.

با توجه به اینکه برای نوشتن پایان نامه باید افراد مهارت و تجربه زیادی داشته باشند به همین دلیل بهتر است دانشجویان برای انجام مراحل مختلف پایان نامه از افراد کارشناس مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

همراه شریف یکی از مجموعه هایی است که در زمینه نگارش پایان نامه خدمات مشاوره ای قابل توجهی را به دانشجویان ارائه می دهد. همچنین شما می توانید در زمینه انتخاب موضوع پایان نامه، نگارش طرح تحقیق و … مشاوره لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید. انجام تز در مجموعه همراه شریف به صورت مرحله به مرحله انجام می شود. علاوه بر این بعد از انجام هر مرحله به تایید استاد مشاور یا استاد راهنما نیز توجه می شود.

سخن پایانی

انجام پایان نامه با کیفیت نیاز به صرف زمان و دانش کافی دارد بنابراین بهتر است قبل از نگارش تز اطلاعات خود را کامل تر کنید. در صورتی که هدف شما از نگارش تز کسب نمره علمی بالا می باشد بهتر است در طی مراحل نگارش پایان نامه از افراد کارشناس مشاوره لازم را دریافت کنید.

حتما بخوانید  نقد و بررسی 3 افزونه بکاپ گیری خودکار از وردپرس

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *