پیوند یکتا در وردپرس و بهترین ساختار نامک برای وردپرس

پیوند یکتا در وردپرس و بهترین ساختار نامک برای وردپرس

 

تعیین و تنظیم پیوند یکتا در وردپرس از لحاظ سئو بسیار مهم است . در مورد این موضوع در جلسات اموزش سئو در شیراز و اموزش طراحی سایت در شیراز  بطور کامل توضیح داده ایم اما در این مقاله میخواهیم برای کسانی که در ان جلسات شرکت نکرده اند موضوع ” پیوند یکتا در وردپرس و بهترین ساختار نامک برای وردپرس ” را توضیح دهیم . پس با دقت تا انتهای این پست با ما باشید تا بتونید بهترین پیوند یکتا را برای سایت خود انتخاب کنید .

 

پیوند یکتا در وردپرس و بهترین ساختار نامک برای وردپرس

منظور از پیوند یکتا همان لینک یا url نوشته های سایت وردپرسی شما است . در قسمت پیوند های یکتا این امکان برای شما وجود دارد که ساختار پیوند های خود را تغییر دهید . همانطوری که در بالا گفته انتخاب درست و دقیق ساختار پیوندهای یکتا از نظر سئو بسیار مهم و حائز اهمیت است . لذا در صورتی که این انتخاب را به درستی انجام ندهید میتواند تاثیرات منفی را در سئو سایت شما داشته باشد .

 

پیوند یکتا در وردپرس و ربط آن به سئو

موتور های جستوجو مثل گوگل ساختار پیوند های یکتا ، براشون بسیار مهم است. به عنوان مثال هر چه لینک یا url  شما کوتاه تر باشد یا به عنوان اون مطلب نزدیک تر باشد برای گوگل و دیگر موتور های جستوجوگر بهتر است .

 

پیوند یکتا در وردپرس و بهترین ساختار نامک برای وردپرس

انواع ساختار های پیوند یکتا در وردپرس

وقتی که شما تازه وردپرس را نصب می کنید ساختار پیوند یکتا ان” پیشفرض یا ساده  ” می باشد. اما این ساختار برای سایت از نظر سئو خوب نیست .

حتما بخوانید  10 راه برای بهبود سئو سایت وردپرسی

در زیر انواع ساختار های پیوند یکتا را بررسی میکنیم :

 

ساده :

این نوع ساختار اصلا مناسب سایت از نظر سئو و موتور های جستوجو نمی باشد . و در واقع برای نمایش پست از شناسه یا ID  پست ها استفاده می کند. از این نوع ساختار به دلیل کوتاه بودن آن میتوان برای اشتراک گذاری لینک استفاده کرد.

 

روز و نام :

در این ساختار تاریخ درج پست در لینک ثبت میشود . با توجه به درج تاریخ در پیوند یکتا این ساختار هم توصیه نمیشود. البته این نوع ساختار مناسب سایت های خبری میتوانند باشند.

 

ماه و نام :

این ساختار هم همانند ساختار قبلی (روز و نام ) چون تاریخ در پیوند درج میشود توصیه نمیشود و از نظر گوگل مناسب نیست .

 

عددی :

در این ساختار هم با توحه به اینکه از نام نوشته استفاده نمیشود ما توصیه نمیکنیم . چرا که درک و فهم ان برای گوگل سخت است .

 

نام نوشته :

این نوع ساختار به دلیل “وجود نام نوشته در لینک ، وجود کلمات کلیدی پست در لینک ، درک و فهم بهتر موتور های جستوجو از ادرس پست و.. ” می تواند ساختار بسیار خوبی برای انتخاب باشد .

 

ساختار دلخواه :

در این نوع ساختار شما میتوانید از طریق متغیر های موجود ساختار دلخواه خود را بسازید .

%post_id% : آی دی مختص به مطلب شما

%year% : سال نوشته شدن مطلب

%monthnum% : ماه نوشته شدن مطلب

%day% : روز نوشته شدن مطلب

%postname% : نام نوشته

%category% : دسته مطلب

 

 

سخن آخر..

امکان تغییر ساختار پیوند های یکتا یکی از امکانات بسیار عالی وردپرس است که امیدوارم از طریق این اموزش توانسته باشید بهترین ساختار پیوند یکتا را بر اساس نوع وب سایت خود انتخاب کرده باشید. اگر در این زمینه به مشکل یا سوال برخوردید حتما توی بخش نظرات همین صفحه آن را مطرح کنید.

 

در پایان چنانچه نیاز به طراحی سایت در شیراز یا هاست سی پنل ارزان داشتید میتوانید روی ما حساب کنید .

حتما بخوانید  نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *