الگوریتم کبوتر گوگل چیست ؟

الگوریتم کبوتر گوگل چیست ؟ رویال سایت

همان طور که می دانید، گوگل از الگوریتم های بسیاری برای یافتن کلمات کلیدی استفاده می کند تا بتواند دقیقا چیزی که مد نظر شما از عبارت سرچ شده است را ارائه دهد. گوگل از این الگوریتم ها برای رتبه بندی سایت ها استفاده کرده و با امتیاز بندی آن ها، نتایچ را در اولیت قرار می دهد. اما، الگوریتم کبوتر گوگل کاملا متمایز با تمامی همسانان خودش عمل می کند و ساز و کار اصلی آن در واقع با موقعیت جغرافیایی و مکانی صورت می پذیرد. همراه ما در این مطلب باشید تا با این الگوریتم جذاب گوگل و هر آنچه که باید در مورد طراحی سایت در شیراز بدانید بیشتر آشنا شوید.

معرفی الگوریتم کبوتر گوگل

معرفی الگوریتم کبوتر گوگل

GOOGLE PIGEON یا کبوتر گوگل یکی از الگوریتم‌ های به روز رسانی شده گوگل است که برای اولین بار در سال 2013 روی کار آمد. الگوریتم کبوتر گوگل اولین الگوریتمی بود که گوگل آن را برای نتایج بهتر به روز رسانی کرد. در واقع این الگوریتم پس از به روز رسانی تمامی تمرکز خود را بر روی ادغام نتایج در وب با نتایج محلی برای ارائه رتبه ‌بندی بهبود یافته و ایجاد فاصله بین پارامترهای دیگر گذاشت.

جالب است بدانید که پس از روی کار آمدن الگوریتم کبوتر گوگل تنها در عرض یک هفته نتایج جستجوی محلی به طور چشمگیری تغییر کرد. این موضوع به این معنی بود که اگر در گذشته با جستجو یک عبارت، هفت سایت مرتبط ارائه می شد، این بار با جستجو همان عبارت، سه سایت مرتبط برای شما ارائه می شود که با توجه به موقعیت مکانی شما و هم چنین عبارت شما، همخوانی های لازم را دارد. به عنوان مثال، زمانی که به دنبال یک فروشگاه لباس هستید، گوگل می داند کدام فروشگاه که از لحاظ جغرافیایی به شما نزدیک تر است را در نتایجتان قرار دهد.

حتما بخوانید  chatgpt چیست ؟

ویژگی های الگوریتم کبوتر گوگل

ویژگی های Google pigeon

الگوریتم کبوتر گوگل یکی از موثرترین و سودمندترین آپدیت ‌های گوگل برای خدمات محلی است. اگر می خواهید وب سایت شما رتبه بالایی داشته باشد و به نتایج جستجوی بیشتری دست یابد، در این قسمت ویژگی هایی از این الگوریتم بیان شده است که دانستن و عمل کردن به آن ها می تواند تغییرات عجیبی در روند کار شما اعمال کند.

 • جالب است بدانید که جستجوی قبلی گوگل و نقشه گوگل دو مجموعه متفاوت از نتایج بودند. اما با کبوتر گوگل، این دو قابلیت هر دو با یک دیگر منسجم شده و نتایج را بهبود بخشیده اند.
 • الگوریتم کبوتر گوگل سود بسیاری را برای افراد به همراه دارد زیرا کسب و کارهای محلی به راحتی می ‌توانند خود را در معرض دید افرادی قرار دهند که به آن ها احتیاج دارند.
 • نتایج محلی با Google pigeon بسیار نزدیک به سیگنال های رتبه بندی وب است.
 • Google pigeon همچنین به سایر دایرکتوری ‌های محلی تشخیص بهتر جستجو می‌ دهد.
 • الگوریتم جستجوی مکانی گوگل در حال حاضر بزرگترین الگوریتم جستجوی محلی امروزی است.
 • الگوریتم جستجوی مکانی پارامترهای رتبه بندی مکان را بهبود بخشیده است.

و در انتها، الگوریتم کبوتر گوگل تاثیر مستقیم بر روی سئو سایت شما دارد. به عنوان مثال، اگر سئو سایت شما بر اساس رستورانی در شهر تهران برنامه ریزی شده باشد، این الگوریتم افرادی که در شهر تهران به دنبال رستوران می گردند را مستقیم به سایت شما هدایت می کند. می توانید برای بهبود سایت خود و تبدیل بازدید کنندگان به مشتری ثابت، از آموزش سئو در شیراز استفاده کنید.

مزایای الگوریتم کبوتر گوگل رویال سایت

مزایای الگوریتم کبوتر گوگل  Google pigeon

به‌روزرسانی الگوریتم محلی Google یعنی Google pigeon معیارهای جستجوهای محلی را کاملا تغییر داده است. درواقع اکنون افراد می توانند به راحتی هر چیزی را که در اطرافشان وجود دارد را تنها با جستجو در گوگل بیابند.

حتما بخوانید  سئو خارجی چیست ؟ جدیدترین تکنیک های off page Seo

درواقع از الگوریتم کبوتر گوگل، نه تنها مشتریان سود می برند، بلکه صاحبان کسب و کار نیز پاسخ مثبت بیشتری از مردم دریافت می کنند. این الگوریتم آدرس، شماره تلفن و سایر اطلاعات مرتبط شما را به گونه ای تراز می کند که مشتری بتواند آنچه را که می خواهد در کمترین زمان دریافت کند.

از تمام این موارد مهم تر، الگوریتم محلی Google به بهبود سئوی شما می پردازد. این کار باعث می شود تا افراد با هربار جستجو کسب و کار شما را مشاهده کنند و شما را انتخاب اول خود قرار دهند. کافیست تنها به هنگام ورود مطالب توجه داشته باشید مطلبتان کاملا سئو شده باشد تا در کنار این الگوریتم بتواند بهترین نتیجه را بدهد.

 

کبوتر گوگل چه تفاوتی با پنگوئن گوگل و مرغ مگس خوار گوگل دارد؟

کبوتر گوگل چه تفاوتی با پنگوئن گوگل و مرغ مگس خوار گوگل دارد؟

 در ابتدا بسیاری از افراد Google Pigeon را با دو الگوریتم دیگر از Google به نام های، Google Penguin و Google Hummingbird اشتباه می گرفتند. در واقع افراد نمی دانستند که به ‌روزرسانی ‌های Google Penguin با Google Pigeon تفاوت های بسیاری دارد . درواقع الگوریتم کبوتر گوگل به طور مستقیم برای جریمه کردن وب‌ سایت ‌هایی که از SEO سیاه استفاده می‌کنند و در نتیجه دستور العمل‌ های Google Webmaster را در تلاش برای افزایش نتایج موتور جستجو نقض می ‌کنند، منتشر شده‌ است.

در حالی که نسخه‌ های Google Pigeon با تمرکز بر جستجوی محلی و انتشارات الگوریتم پنگوئن هر دو به‌ عنوان موتور الگوریتم جستجوی موجود Google عمل می ‌کنند، Google Hummingbird یک الگوریتم جستجوی کاملا جدید ارائه می ‌کند که فراتر از تمرکز بر کلمات کلیدی است و بیشتر به ارائه نتایج در جست و جوهای مضمون پرسش و پاسخ می پردازد.

بررسی تخصصی الگوریتم محلی گوگل بر روی سئو سایت

بررسی تخصصی الگوریتم محلی گوگل بر روی سئو سایت

درواقع Google Pigeon باعث انفجاری عظیم در دنیای سئوی محلی شد و سود بسیاری را برای افراد به همراه داشت ! از آنجایی که شعاع نتایج جستجوهای محلی به میزان قابل توجهی به نتایجی که از نظر فیزیکی به جستجوگر نزدیکتر بودند کاهش یافت، کار کسب و کارهای محلی را برای کسب رتبه بهتر در منطقه عملیاتی محلی خود آسان تر کرد.

حتما بخوانید  moz چیست ؟ سایت moz

پس از راه ‌اندازی Google Pigeon، افراد تنها با یک جست و جو ساده می توانند به عنوان مثال رستوران، فروشگاه، اماکن درمانی و …. که نزدیک به محل زندگیشان است را به راحتی پیدا کنند. با روی کار آمدن الگوریتم محلی گوگل تمامی افراد اعم از وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران و صاحبان کسب و کار آنلاین که به شدت به جست و جو بر اساس نقشه گوگل متکی بودند، توانستند شاهد تحولی عظیم در روند کاری خود باشند.

با این حال، افرادی نیز در این بین هستند که به دنبال روی کار آمدن الگوریتم محلی گوگل با مشکل مواجه خواهند شد و آن ها نیز کسانی نیستند جز افرادی که مطالب سایتشان برای سئوی محلی بهینه سازی نشده است. البته از سویی دیگر نیز می توان این موضوع را یک پله موفقیت برای این افراد دید. آن ها می توانند به راحتی با استفاده از افراد متخصص در این زمینه اقدام به بهینه سازی سئو خود کرده و خود را وارد جمع کسب و کارهایی کنند که از Google Pigeon سود بسیاری دریافت کرده اند.

 

سخن آخر

“الگوریتم کبوتر گوگل” اکنون به عنوان یکی از مشهورترین الگوریتم ها شناخته می شود. این الگوریتم یکی از به روز رسانی های اصلی گوگل است که نتایج جستجوی محلی را به طور کامل تحت کنترل خود در آورده. اگر در گذشته جلب توجه کاربران و افزایش فروش برای مشاغل محلی آسان نبود، اکنون با الگوریتم جستجوی محلی، رسیدگی به امور بسیار آسان شده است. بنابراین، نیاز است که سایت خود را طوری بهینه سازی کنید که بتواند با استفاده از این الگوریتم عملکرد بسیار خوبی در کنار رقبایتان داشته باشد. مطالعه بیشتر

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

2 دیدگاه

 • سلام درست متوجه شدم ؟
  یعنی اینکه سرچ میکنیم خرید لباس توسط این الگوریتم نزدیک ترین مکان ها و نتایج را گوگل به ما نمایش میده ؟؟

  • با سلام
   بله دقیقا همینطور است .
   گوگل با توجه به سرچ شما بهترین و نزدیک ترین (از نظر موقعیت مکانی شما )نتایج را به شما ، نشان میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *