الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ چه تاثیری روی سئو سایت دارد ؟

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ رویال سایت

از هسته های مهم الگوریتم های گوگل، الگوریتم پنگوئن می باشد. کاربرد اصلی  الگوریتم پنگوئن این است که در بازه های زمانی یکسان به سایت های گوناگون مراجعه می کند و در صورت مشاهده لینک سازی اسپم احتمال دارد سایتی که خطا کرده را جریمه کند. مهندسین  شرکت اموزش سئو در شیراز با تسلط کامل به انواع الگوریتم های گوگل و به خصوص الگوریتم پنگوئن توانسته اند بهترین بازخورد را از سایت هایی که طراحی کرده اند دریافت کنند. در واقع الگوریتم پنگوئن جواب گوگل به لینک سازی های غیر طبیعی است.

 

الگوریتم پنگوئن گوگل

ربات های گوگل معمولا وب سایت هایی که تعداد لینک های زیادی داشته باشند را مورد توجه قرار می دهند و این گونه وب سایت ها را در صدر رتبه بندی صفحه نتایج جستجوی گوگل قرار می دهند، الگوریتم پنگوئن با وبسایت هایی که قصد دارند با لینک سازی اسپم وارد این صفحه نتایج شوند برخورد می کند و وقتی این وبسایت ها را شناسایی کرد آن ها را به انتهای جدول رتبه بندی در صفحه نتایج گوگل منتقل می کند.

 

وظیفه اصلی الگوریتم پنگوئن

وظیفه اصلی الگوریتم پنگوئن

وظیفه اصلی الگوریتم پنگوئن همانطور که در مقدمه ذکر شد مبارزه با لینک سازی غیر طبیعی (کلاه سیاه) وب سایت های گوناگون است، با این روش گوگل توانست وب سایت های گوناگونی که دارای لینک های معتبر و مفید بودند را در صدر جدول رتبه بندی جستجو قرار دهد. لازم است بدانید که هم لینک های دریافتی وب سایت ها و هم لینک های خروجی وب سایت های گوناگون مورد توجه و بررسی الگوریتم پنگوئن قرار خواهند گرفت.ما این مبحث مهم را در دوره اموزش سئو وردپرس در جلسات مختلف به خوبی توضیح و شرح خواهیم داد.

حتما بخوانید  الگوریتم گورخر گوگل چیست ؟

جستجو و بررسی لینک سازی معتبر تنها یکی از وظایف این الگوریتم پر کاربرد می باشد از وظایف جانبی دیگر الگوریتم پنگوئن مقابله با کلمات کلیدی پر تکرار است در گذشته کاربران تصور می کردند اگر بخواهند جایگاه مناسبی در جدول رتبه بندی جستجوی گوگل پیدا کنند باید در محتوا خود درصد مشخصی از کلمات کلیدی را تکرار کنیم، توجه بیش از حد سئو کاران به این موضوع باعث شد گوگل محتوا هایی را که از کلمات تکراری بمباران شده اند را شناسایی کند و جایگاه قابل توجهی در جدول جستجو به آن ها ندهد.

 

اپدیت های الگوریتم پنگوئن رویال سایت

کاربرد های مختلف الگوریتم پنگوئن در گذر زمان

الگوریتم پنگوئن در سال 2012 برای اولین بار توسط گوگل معرفی شد و توانست تاثیر 3 درصدی بر روی نتایج جستجوی گوگل بگذارد با گذر زمان و امدن اپدیت های مختلف از این الگوریتم و معرفی ان توسط گوگل تاثیر ان بیش تر شد.

در ادامه تعدادی از اپدیت های مختلف این الگوریتم را بررسی خواهیم کرد؛

در اولین اپدیت این الگوریتم که در 2 اکتبر سال 2012 بود همه وب سایت ها با همه زبان ها از نظر لینک سازی معتبر مورد بررسی قرار گرفتند زیرا تا قبل از ان فقط وب سایت های انگلیسی مورد توجه الگوریتم پنگوئن بودند. در این اپدیت تغییری در هسته اصلی این الگوریتم ایجاد نکرد.

اپدیت بعدی که در 22 مه 2013 بود و باعث ایجاد تغییر در هسته اصلی این برنامه بود، این گونه بود که این الگوریتم پای خود را از بررسی صفحات اصلی و مهم وب سایت ها فرا تر گذاشت و شروع به بررسی تمام صفحات وب سایت برای پیدا کردن لینک سازی کرد و این تغییر در حدود 2.3 روی ننتایج تاثیر گذار بود.

اپدیت بعدی در 4 اکتبر 2013 بود که در واقع اپدیت دوم این الگوریتم را کامل تر کرد و این اپدیت تاییرات 1 درصدی بر روی نتایج رتبه بندی صفحات گوگل داشت.

حتما بخوانید   12 ویژگی محتوای سئو شده

اپدیت گسترده بعدی که گوگل برای این الگوریتم پر کاربرد در 17 اکتبر 2013 داد تغییری در هسته اصلی این برنامه ایجاد نکرد اما تغییرات گسترده ای در رتبه بندی صفحه جستجوی گوگل ایجاد کرد.

 در این اپدیت گوگل شروع به بخشش وب سایت های مختلفی که در سال قبل بر اساس الگوریتم پنگوئن خلاف کار شناخته شده بودند کرد و رتبه قبلی که ان ها در صفحات جستجوی گوگل داشتند را به ان ها برگرداند.

در اخرین اپدیت الگوریتم پنگوئن که در 23 سپتامبر 2016 بود دیگر برخورد گوگل با وب سایت های خاطی با جدیت قبل نبود و فقط به غیر فعال کردن لینک های نا معتبر این وب سایت ها بسنده کرد.

بعد این اپدیت تا امروز هیچ اپدیت رسمی از این الگوریتم  توسط گوگل ارائه نشده، البته فکر هم نمی کنم با تغییرات اصلی و اساسی الگوریتم گوگل نیازی به اپدیت هم داشته باشد.

 

 

اگر سایت ما توسط الگوریتم پنگوئن گوگل جریمه شد باید چیکار کنیم ؟

اگر سایت ما توسط الگوریتم پنگوئن گوگل جریمه شد باید چیکار کنیم ؟

یک مورد دیگر که باید به ان توجه کنید این است در صورتی که وبسایت شما گرفتار الگوریتم پنگوئن شد و رتبه بندی شما کاهش پیدا کرد گوگل هیچ اطلاعی به شما نخواهد داد و به طور ناگهای رتبه شما کاهش پیدا می کند.

خیلی از کاربران فکر می کنند اگر در دام  پنگوئن گرفتار شوند دیگر امکان بازگشت به رتبه قبلی خود را در صفحه اصلی جستجوی گوگل نخواهند داشت، اما این گونه نیست ممکن است کمی حوصله  بر و زمان بر باشد اما شدنی است.

چند تا از راه هایی که بتوانید رتبه قبلی خود را به دست اورید به این شرح می باشد:

  1. استفاده از لینک های معتبر و حذف و غیر فعال کردن لینک های نا معتبر قبلی.
  2. از طریق پنل گوگل سرچ کنسول و از راه ابراز Disavow لینک های نا معتبر را به گوگل معرفی کنید.
حتما بخوانید  الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟

سعی کنید هر دو کار را انجام دهید تا اعتماد گوگل به شما دباره جلب شود و رتبه قبلی شما را به وب سایتتان بازگرداند. شرکت طراحی سایت در شیراز می تواند به شما در رابطه با این موضوع کمک های زیادی بکند.

سخن پایانی

به طور کلی ” الگوریتم پنگوئن ” و تمامی الگوریتم های قبلی که در مورد ان ها حرف زدیم الگوریتم ها ساده ای هستند اگر چند اصول مهم و کاربردی ان ها را بدانیم سعی کنیم تا جای ممکن وب سایت خود را دام چنین  الگوریتم هایی نندازیم، الگوریتم پنگوئن در سال 2012 معرفی شد و توانست بسیاری از وب سایت هایی که با لینک سازی نامعتبر و اسپم جایگاه خوبی در جدول رتبه بندی صفحه سرچ گوگل به دست اورده باشند را به دام بیاندازد و رتبه ای در قعر جدول رتبه بندی صفحه سرچ گوگل به ان ها بدهد. مطالعه بیشتر

همانطور که در متن اشاره شد بعد از به گرفتار شدن در دام الگوریتم پنگوئن گوگل  شما با انجام چند کار می توانید اعتماد گوگل را جلب کرده و رتبه بهتری به شما اعطا شود گاهی اوقات وب سایت ها بعد از گرفتار شدن در دام این الگوریتم  و تلاش برای جلب اعتماد گوگل متاسفانه بازم هم ارتقا رتبه پیدا نمی کنند شما فکر می کنید علت این موضوع چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *