چگونه از طریق یوتیوب کسب درآمد کنیم؟ + میزان درآمد

با به‌وجود آمدن شبکه‌های مجازی و محبوبیت آن‌ها در بین کاربران، این شبکه‌ها به بستر مناسبی برای کسب درآمد تبدیل شده‌اند. یوتوب یکی از شبکه‌های اجتماعی است که کاربران بسیار زیادی دارد و افراد زیادی از طریق این شبکه به درآمدهای زیاد رسیده‌اند. در خصوص درآمد از یوتوب باید به شما بگوییم که این شبکه راه‌های زیادی برای کسب درآمد در اختیار کاربران خود قرار داده‌است. یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای کسب درآمد از این شبکه، تولید محتواست. متأسفانه استفاده از این شبکه در کشور ما به دلیل تحریم‌ها و فیلترینگ با موانعی همراه است. باوجوداين بازهم راه‌هایي وجود دارد که بتوان در داخل ایران نیز از طریق این شبکه به درآمد دلاری رسید. در ادامۀ این مقاله قصد داریم راه‌های کسب درآمد از یوتوب را به شما آموزش دهیم، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

 

چگونه از طریق یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

آیا در داخل ایران می‌شود از طریق یوتوب درآمد کسب کرد؟

یکی از سؤالات متداول که ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده‌است، مسئلۀ فیلتر بودن یوتوب در داخل ایران است. برخی فکر می‌کنند در ایران نمی‌توانند از طریق اين شبكه درآمد کسب کنند یا تنها راه کسب درآمد از این شبکه، تهیه ویدیو و افزایش بازدید آن‌هاست. این تنها بخشی از راه‌های کسب درآمد از این شبکه است و راه‌های دیگری نیز وجود دارد. در کشور ما به دلیل فیلتر بودن یوتوب، دسترسی به آن کمی سخت شده‌است. اما با نصب یک فیلترشکن مناسب می‌توان به‌راحتی به این شبکه دسترسی پیدا کرد و از آن استفاده نمود.

امروزه برنامه‌های فیلترشکن زیادی تولید شده‌اند که به‌صورت رایگان و پولی عرضه می‌شوند. استفاده از فیلترشکن‌ها، به دلیل فیلترشدن شبکه‌های محبوب مانند تلگرام، اینستاگرام، یوتوب، واتساپ و برخی از سایت‌ها بسیار زیاد شده‌است. به طوری که بیشتر افرادی که در ایران از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، با فیلترشکن‌ها آشنایی دارند. استفاده از فیلترشکن تنها به شما اجازه می‌دهد که وارد یوتوب شوید.

برای کسب درآمد از این شبکه، نیاز دارید که یک حساب Google AdSense داشته باشید. افرادی که در داخل ایران هستند، به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند این حساب را به‌راحتی ایجاد کنند، چون برای ایجاد این حساب باید آدرس واقعی خود را در کشوری غیر از ایران وارد کنند. هیچ راهی برای دورزدن یوتوب و وارد کردن آدرس غیرواقعی وجود ندارد. تنها راه این است که اگر دوست یا آشنایی در خارج از ایران دارید که فرد قابل اعتمادی است، از او بخواهید برای شما یک حساب Google AdSense به نام خودش برای شما ایجاد کند. با این کار می‌توانید از آن حساب در داخل ایران نیز استفاده کنید و از این شبکه کسب درآمد کنید.

چگونه باید با یوتوب تسویه‌حساب کنیم؟

یکی دیگر از سؤالات مهم که درمورد کسب درآمد از یوتوب باید بدانید، روش تسویه و نقدکردن درآمد حاصل از فعالیت در این شبکه است. برای دریافت درآمد به‌دست آمده از یوتوب، چند راه متداول وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توان تحریم‌ها را دور زد:

  1. یکی از این راه‌ها که راهی مطمئن و قانونی است، کمک گرفتن از دوست یا آشنایی است که در خارج از ایران زندگی می‌کند. شما می‌توانید از او بخواهید که برای شما یک کانال در اين شبكه راه‌اندازی کند و شما را به‌عنوان یکی از مدیران آن معرفی کند. بعد از انجام این مراحل، شما به‌راحتی می‌توانید بقیۀ کارهای مربوط به کانال خود را مدیریت کنید. برای تسویه‌حساب با یوتوب نیز می‌توانید از فردی که کانال را برای شما راه‌اندازی کرده‌است کمک بگیرید. به این صورت که آن فرد باید درآمدی که کسب کرده‌اید را از طریق صرافی‌ها به واحد پول ایران تبدیل کند و آن را به حساب شما واریز نمايد.
  2.  روش دیگری که برای تسویه‌حساب و دور زدن تحریم‌ها وجود دارد، راه‌اندازی یک سرور مجازی برای مدت زمانی طولانی است. از طریق این سرور می‌توانید یک حساب پی‌پال راه‌اندازی کنید و تمامی فعالیت‌های خود را از طریق آن انجام دهید. برای راه‌اندازی یک سرور مجازی، نیاز به آدرس واقعی شخصی خارج از ایران دارید. این روش کمی پرریسک‌تر است و احتمال مسدودشدن حساب شما در این روش زیاد است.

با این حال می‌توانید از طریق این دو روش، درآمد حاصل از فعالیت در یوتوب را نقد کنید.

شرایط کسب درآمد از یوتوب به چه صورت است؟

بعد از این‌که از مراحل قبلی با موفقیت رد شدید و توانستید یک کانال در یوتوب راه‌اندازی کنید، نوبت به این می‌رسد که با شرایط کسب درآمد از این شبکه آشنا شوید. شرکت یوتوب برای کسب درآمد از این شبکه، شرایط و قوانینی را برای کاربران خود وضع کرده‌است. با توجه به الگوریتم‌ها و قوانین یوتوب، افرادی به درآمد از این شبکه می‌رسند که کانال آن‌ها دارای حداقل 1000 هزار عضو فعال باشد. همچنین ویدیوهایي که در این کانال به اشتراک گذاشته می‌شود حداقل 4000 دقیقه بازدید داشته باشند، یعنی اگر شما در کانال خود 4 تا ویدیو به اشتراک گذاشته باشید که زمان هرکدام از آن‌ها 10 دقیقه باشد، باید هر ویدیو 100 بازدید داشته باشد. در این صورت مجموع بازدید از کانال شما 4000 دقیقه خواهد شد و به درآمد می‌رسید.

نکتۀ بسیار مهمی که برای کسب درآمد از یوتوب باید رعایت کنید این است که مشخصات حساب بانکی شما باید با مشخصات ایمیل و حساب کاربری‌اي که با آن کانال را راه‌اندازی کرده‌اید یکی باشد. برای این منظور شما باید از حساب بانکی فردی که کانال را برای شما راه‌اندازی کرده است استفاده کنید.

میزان درآمد از یوتوب چقدر است؟

بیشتر افراد دوست دارند بدانند که از طریق یوتوب می‌توان به چه میزان درآمدی رسید. میزان درآمد از یوتوب بستگی به ميزان بازدید از کانال شما دارد، یعنی هرچقدر میزان بازدید از کانال یوتوب شما بیشتر باشد، درآمد حاصل از این طریق نیز بیشتر می‌شود. یکی از راه‌های افزایش بازدید کانال، تولید محتوای اصولی و باکیفیت است. اگر محتوایي که برای کانال خود تولید می‌کنید از کیفیت خوبی برخوردار باشد، می‌تواند به افزایش درآمد اینترنتی شما کمک زیادی کند.

 جمع‌بندي

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که درآمد اینترنتی امروز بسیار محبوب و پرطرفدار شده‌است. شبکۀ یوتوب یکی از شبکه‌های مجازی محبوب و پرطرفدار است که این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده‌است كه از طریق تولید ویدیوهای باکیفیت به درآمد برسند. از آنجایی که اين شبكه کشور ما را تحریم کرده‌است، کسب درآمد از آن برای ایرانیان کمی سخت است. به همین دلیل ما در این مقاله راه‌های ممکن برای دور زدن تحریم‌ها و کسب درآمد دلاری از این شبکه را به شما آموزش دادیم. همچنین شرایط کسب درآمد از یوتوب و درآمد حاصل از آن را نيز بررسی کردیم. اميدواريم مطالب ارائه‌شده مؤثر واقع گرديده باشد.

منبع: گروه لاگ

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *