تولید محتوا در شیراز

تولید محتوا در شیراز

تولید محتوا یکی از نیازهای ضروری کسب و کارها است و در انواع مختلف به یکی از ارکان اصلی موفقیت کسب و کار تبدیل شده است. امروزه تولید محتوا را می توان بخشی جدایی ناپذیر از اینترنت و دنیای وب دانست. چرا که بازار کار خلاقانه بسیار داغ است، هر فردی با هر تحصیلی می خواهد به این کار بپیوندد، اما باید بدانید که تولید محتوا یک کار خاص و خلاقانه است.

تولید محتوا در شیراز یکی از بهترین راهکارهایی است که یک کسب و کار اینترنتی در این شهر می تواند برای توسعه و ارتقای خود از آن استفاده کند. در ادامه به بررسی بیشتر خدمات تولید محتوا در شیراز خواهیم پرداخت. همچنین انواع تولید محتوای وب سایت، مراحل ایجاد تولید محتوا و موضوعات مربوط به آن را شناسایی خواهیم کرد.کاربرانی که قبلا از خدمات طراحی سایت در شیراز استفاده کرده اند میتوانند برای وبسایت های خود از این خدمت استفاده نمایند.

برای سفارش تولید محتوای متنی سئو شده از رویال سایت همین الان با ما تماس بگیرید

تولید محتوا در شیراز چیست ؟

تولید محتوا در شیراز بهترین راه حل برای هدایت کاربران آنلاین از طریق قیف فروش و دستیابی به اهداف بازاریابی شما است.ما در دوره های سئو در شیراز این مباحث را بطور کامل آموزش میدهیم.

محتوا چیزی است که هر روز در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی با آن مواجه می شوید. پست ها و استوری های اینستاگرام، تصاویر خبری، مطالب آموزشی، عکس ها و توضیحات محصول، مقالات، متن های آموزشی، پادکست ها، ویدیوهای Apart و یوتیوب، کتاب های PDF و غیره که در وب سایت یا شبکه های اجتماعی منتشر می شوند.

تولید محتوا به معنای نوشتن، طراحی، ضبط یا ساخت هر چیزی است که برای انسان قابل درک باشد و برای رسیدن به اهدافی مانند کسب درآمد، ایجاد رسانه و غیره آن را در بسترهای مختلف منتشر می کنیم. تولید محتوا در بازاریابی محتوا به فرآیند انتخاب موضوعات بر اساس نیاز کاربران موسوم به پرسونای مشتری و تولید محتوای پایه و مبتنی بر سئو بر اساس موضوعات انتخابی اشاره دارد.

در ژانویه 1996، بیل گیتس در وبلاگ خود درباره نقش مهم تولید محتوا برای سایت در دنیای آینده و اینترنت نوشت. امروزه تولید محتوا همچنان اهمیت زیادی دارد و فکر نمی کنیم به این زودی ها نقش و اهمیت خود را از دست بدهد.

 

مراحل تولید محتوا در شیراز

مراحل تولید محتوا در شیراز

یک وب سایت برای ایفای نقش خود در توسعه کسب و کار به محتوای ارزشمند نیاز دارد. یعنی محتوایی که بعد از پاسخ به نیازهای کاربران برای موتورهای جستجوی گوگل نیز قابل درک باشد. مراحل تولید محتوا در شیراز به شرح زیر است:

 1. تهیه استراتژی محتوا

هنگام تولید محتوا برای سایت برای سازمان ها، استراتژی محتوایی و نقشه راه آنها باید آماده باشد. بنابراین اولین قدم در تدوین استراتژی تولید محتوا برای سازمان شما، تعریف هدف از تولید محتوا است.

 1. شناختن مخاطبان هدف
حتما بخوانید  تولید محتوا چیست ؟ چگونه تولید محتوا کنیم ؟

پس از تعریف هدف از تولید محتوا، باید مخاطب را تعریف کنیم. این کار مستلزم تحقیق و درک شخصیت های مخاطب یا مشتری است. شناخت شخصیت بدون هدف دشوار است.

محتوای موثر و ارزشمند محتوایی نیست که فهرستی از موضوعات انتخاب شده و خودسرانه توسط سازمان را به جا بگذارد. موضوع محتوا باید برای مخاطب یا افراد انتخاب شود. بنابراین بهترین محتوا باید پاسخگوی سوالات مخاطبان باشد.

 1. انتخاب و بهینه سازی پلت فرم انتشار محتوا

برخی از سازمان ها وبلاگ دارند، اما تولید محتوا برای سایت را بهینه سازی نمی کنند. بنابراین، ما باید یک برنامه بهینه سازی محتوای موجود را در نظر بگیریم. اکنون که هدف و استراتژی را تعریف کرده ایم، به راحتی می توانیم محتوای سایت را بهبود ببخشیم.

برخی از شرکت ها و سازمان ها هنوز در حال ساختن یک وب سایت هستند و نمی دانند چگونه بخش های وبلاگ را سازماندهی کنند. در اینجا با توجه به هدف، پرسونا و نوع موضوعات، باید محتوای پایه( Content  Pillar  ) و Group Content یا دسته بندی محتوایی با دید هدف، شخصیت و نوع مقالات کار کنیم. بنابراین فرقی نمی کند که سازمان قبلاً وبلاگ داشته باشد یا نه، در هر صورت به ستون های محتوا نیاز داریم. در اینجا می توانید اطلاعات لازم در مورد محتوای Pillar Cluster را پیگیری کنید.

 1. محتوای ستون و گروه بندی محتوا

برنامه ریزی محتوا در مرحله بعدی ایجاد می شود. ساختار پیلار یا محتوای ستون، ساختار اصلی یک سایت یا وبلاگ را تعریف می کند. در ادامه بر اساس محتوای ستون، سه نوع محتوای اصلی برای برنامه ریزی تولید محتوا خواهیم داشت:

 • محتوای مشارکتی

محتوای مشارکتی که مخاطب را درگیر می کند و با آن صحبت می کند.

 • محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز به معنای محتوایی است که تاریخ انقضا ندارد و همیشه ترافیک را به سایت وارد می کند.

 • رویداد، اتفاقات و اخبار

این نوع محتوا به انتشار اخبار مربوط به  موضوع می پردازد.

در مرحله چهارم توسعه استراتژی محتوا باید به سراغ بازاریابی ایمیلی هم برویم. همانطور که ما محتوا را در وبلاگ منتشر می کنیم، ممکن است ایمیل هایی از خوانندگان از طریق اشتراک در خبرنامه دریافت کنیم. پس از آن، می‌توانیم مقالات وبلاگ، محصولات یا اعلامیه‌های سازمان را با توسعه یک برنامه ایمیل با استفاده از ابزارهایی مانند  mailchimp، convetkit  یا mailerlite برای بازدیدکنندگان ارسال کنیم.

 1. طوفان فکری و تحقیق کلمات کلیدی

این مرحله مربوط به زمان طوفان فکری و تحقیق کلمات کلیدی است. اکنون، با تحقیق در مورد کلمات کلیدی و طوفان فکری، می‌توانیم موضوعات را مشخص کنیم، یک تقویم محتوا ایجاد کنیم و با برنامه‌ریزی جلو برویم.

بهتر است از دوره بازاریابی محتوایی Mentorix ( منتوریکس) برای ایجاد یک تقویم محتوا و ترسیم استراتژی محتوا استفاده کنید.

 1. استفاده از رسانه های اجتماعی

در گام ششم باید از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ بیشتر محتوای وبلاگ استفاده کنیم. به طور کلی، در استراتژی رسانه های اجتماعی، بخشی برای تبلیغ یا ترویج محتوای وبلاگ در نظر گرفته می شود. نکته مهم این است که چگونه محتوای وبلاگ را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنیم. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که مردم بر روی پیوند یک مقاله در لینکدین، توییتر یا اینستاگرام کلیک کنند. ما باید به آنها اعتماد به نفس بدهیم تا به ما اعتماد کنند زیرا ما منبع قابل اعتمادی برای آموزش یا یادگیری هستیم.

 1. کلیک کردن روی تبلیغات
حتما بخوانید  تولید محتوا چیست ؟ چگونه تولید محتوا کنیم ؟

 این مرحله استفاده از تبلیغات کلیکی برای نمایش بیشتر محتوایی که ایجاد کرده اید. اکنون که محتوای قوی و ارزشمندی برای مخاطبان هدف خود ایجاد کرده ایم، چه راه بهتری برای نشان دادن آن به افراد بیشتری وجود دارد. تبلیغات گوگل (گوگل ادز)، تبلیغات فیسبوک، تبلیغات لینکدین یا شبکه های تبلیغاتی ایرانیان تنها یکی از ابزارهای ما برای تبلیغات کلیکی هستند.

 

فواید تولید محتوا در شیراز

فواید تولید محتوا در شیراز

تولید محتوا، دارای مزایا و فواید فراوانی است و جرات می توان گفت که اگر سایتی محتوای خود را به درستی تولید کند، امکان موفقیت در کسب و کارش وجود ندارد. در زیر به برخی از مزایای تولید محتوا در شیراز اشاره می کنیم:

 • سبقت گرفتن از رقبا در شیراز
 • برخورداری از صدها کلمه کلیدی
 • دریافت اعتبار بیشتر
 • افزایش قابل توجه لیست ها و بازدیدکنندگان وب سایت از گوگل
 • ترند در شیراز و حتی در سراسر کشور
 • وفاداری مشتری
 • افزایش فروش چند برابری

انواع تولید محتوا

انواع تولید محتوا در شیراز

تولید محتوا در شیراز انواع مختلفی دارد که در زیر به بررسی و تعریف هر کدام می پردازیم:

 • تولید محتوای متنی

در دنیای امروز ساده ترین شکل محتوا، تولید محتوا متنی در شیراز است. این شکل از تولید محتوا عمدتاً برای وب سایت ها اعمال می شود. همان متنی که اکنون می خوانید نوعی محتوای متنی محسوب می شود. در تولید محتوای متنی موارد ضروری وجود دارد. اولاً متن ها نباید جملات خیلی طولانی داشته باشند. پاراگراف ها نباید بیشتر از 250 کلمه باشند. نکته مهم دیگری که باید هنگام ایجاد محتوا متنی در شیراز برای وب سایت های مختلف انجام دهید، پررنگ کردن کلمات کلیدی و ایجاد لینک برای کلمات مختلف است. اینها معیارهای اجباری هستند، اما ممکن است از سایتی به سایت دیگر متفاوت باشد.

 • تولید محتوای صوتی یا پادکست

ضبط پادکست و محتوای صوتی یکی از بهترین راه‌ها برای بیان برند و کسب ‌وکار شما در شیراز است که به اشکال مختلفی وجود دارد.

 • تولید محتوای تصویری

در نسل جدید، رسانه های اجتماعی تصویری برتر هستند. طبق تحقیقات PEW، اینستاگرام، یوتیوب و اسنپ چت محبوب ترین پلتفرم هایی هستند که نوجوانان از آن استفاده می کنند. برای بزرگسالان، یوتیوب پر استفاده ترین پلت فرم است، حتی بیشتر از فیس بوک محبوبیت دارد. به همین دلیل است که محتوای بصری در سال 2020 علاقه بیشتری ایجاد خواهد کرد.

 • تولید محتوای پست متنی وبلاگ

محبوب ترین نوع تولید محتوا در شیراز، انتشار متن است. تولید محتوا متنی در شیراز در وبلاگ عموما در دو دسته کوتاه و بلند نوشته می شوند. بسیاری از مردم فکر می کنند که کاربران اینترنت تمایلی به خواندن متن های طولانی ندارند، اما این دقیقا برعکس است. اگر خواننده بداند مقاله ای صرف نظر از طول آن، ارزشمند و مفید است و نیازهای او را برآورده می کند، مقاله را تا آخرین جمله دنبال می کند. بنابراین محتوای طولانی نتیجه بسیار بهتری برای صاحب سایت خواهد داشت.

 • کتاب های الکترونیکی
حتما بخوانید  تولید محتوا چیست ؟ چگونه تولید محتوا کنیم ؟

نوع دیگری از محتوای طولانی که معمولاً در قالب PDF تولید می شود، کتاب های الکترونیکی هستند. کتاب الکترونیکی به منظور آشنایی و مشتریان بالقوه و خوانندگان با حوزه های فنی و تخصصی هر شرکت طراحی شده است. به عنوان مثال با انتشار رایگان کتاب الکترونیکی (Core Web Vitals) به مخاطبان خود نشان دادیم که با آخرین دانش سئو در حال حرکت به جلو هستیم و چیزی را از دست نمی دهیم.

 • پست مهمان

در تولید محتوای پست مهمان ( Guest Post) کاربران اینترنت عاشق خواندن مطالب نوشته شده توسط متخصصان و افراد مشهور هستند. آنها مقاله ای از یک متخصص شناخته شده را با اطمینان کامل می خوانند و نسبت به پلتفرمی که آن را منتشر می کند احساس خوبی دارند. منتشر کردن پادکست های صوتی یا متنی توسط نویسندگان جهت افزایش ترافیک و معرفی برند، یک ترفند محسوب می شود.

اثرات تولید محتوا در وب سایت ها

اثرات تولید محتوا در وب سایت ها

محتوا بخش بزرگی از زندگی روزمره ما است. نمی توان از آن اجتناب کرد زیرا تولید محتوا به ما اطلاع می دهد، به سوالات ما پاسخ می دهد، ما را سرگرم می کند، ما را به لبخند می اندازد، ما را در تصمیم گیری راهنمایی می کند. یکی از راه های اصلی تولید محتوا در شیراز جذب مشتری، جذب کاربر و افزایش درآمد است. به علاوه جذب بازدیدکنندگان جدید به سایت شما برای انتقال سایت به سایت های برتر گوگل همگی از تولید محتوا منشا می گیرند.

طراحی وب سایت، سئوی وب سایت شما، یا حتی UI/UX یا ظاهر وب سایت یکی از مهمترین نکات برای هر مدیر وب سایتی است، اما اگر همه این موارد را دارید ولی مطالب سایت شما بی کیفیت است، کسب و کارتان هیچ پیشرفتی نمی کند.

 

سخن آخر

فرقی نمی کند کارشناس تولید محتوا باشید یا استراتژیست و ناظر محتوا، برای سازماندهی کار محتوایی خود به یک ابزار مدیریتی نیاز دارید. ابزارهای مدیریت پروژه محتوا برای بهبود عملکرد تیم محتوای شما عالی هستند.

محتوای خوب معمولا برای یک سایت بسیار مهم است و مهم ترین عامل در “تولید محتوا در شیراز”، داشتن ایده خوب در مورد نوشتن محتوای خوب است. فهرستی از کلمات کلیدی مناسب برای موضوع مورد نظر خود تهیه کنید و عنوانی ایجاد کنید که خوانندگان را جذب کند. در آخر، وب سایت شما علاوه بر تولید محتوا، بهینه سازی سئو و غیره نیاز به پشتیبانی سایت وردپرسی دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

2 دیدگاه

 • سلام
  شما آموزش تولید محتوا در شیراز برای سایت هم میدید؟
  بر اساس استاندارد های سئو
  آموزش به چه شکل است؟

  • سلام بر شما کاربرگرامی
   بله اموزش تولید محتوای سئو شده توسط رویال سایت در شیراز برگزار میگردد.
   دوره به دو صورت حضوری و یا انلاین به انتخاب شما میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *