متخصص سئو کیست + وظایف کارشناس سئو 1402

متخصص سئو کیست + وظایف کارشناس سئو

متخصص سئو کیست ؟ امروزه اکثر کسب و کارهای اینترنتی که محصولات و خدمات خود را از طریق وب سایت خود به فروش می رسانند باید با کارشناسان سئو کار کنند. یکی از وظایف یک متخصص سئو پیروی از روش های اولیه برای بهبود تجربه کاربری و بهبود رتبه صفحات وب سایت در نتایج گوگل است. وظیفه یک متخصص سئو این است که با ایجاد محتوا پیرامون کلمات کلیدی و عبارات مناسب اطمینان حاصل کند که ترافیک وب سایت افزایش می یابد. در واقع، سئو سعی می کند تا زمانی که شخصی به دنبال محصول یا خدماتی است، وب سایت شما را به یکی از اولین سایت هایی تبدیل کند که موتور جستجویی مانند گوگل را می بیند. شما در این مقاله با سئو در شیراز، متخصص سئو در 1402 و وظایفی که یک کارشناس سئو به عهده دارد نیز آشنا خواهید شد.

 

متخصص سئو کیست ؟

متخصص سئو کیست ؟

کارشناس سئو کیست ؟ یک متخصص سئو وب سایت ها را بهینه می کند. این تضمین می کند که محتوای قرار داده شده در وب سایت به نتایج دلخواه در نتایج گوگل می رسد و کاربر تجربه مثبتی از استفاده از آن خواهد داشت. کارشناس سئو رفتار الگوریتم های گوگل را می شناسد و تیم خود را راهنمایی می کند تا مطمئن شود که تمام فعالیت های سئو طبق دستورالعمل های گوگل انجام می شود. به علاوه برای به روز نگه داشتن دانش خود باید به طور مستمر مباحث آموزشی سئو را دنبال می کند.

متخصص سئو کیست ؟ یک متخصص سئو کسی است که اطمینان حاصل می کند وب سایت شما از همه جنبه ها (ارتباط کلمه کلیدی، سرعت وب سایت و غیره) تجربه کاربری خوبی برای مخاطب ایجاد می کند تا کاربران بیشتری از وب سایت بازدید کنند و تعداد مشتریان بالقوه افزایش یابد. کارشناسان سئو با استفاده از روش ها و تکنیک های مختلف، یک وب سایت را بر اساس محتوای سایت و الگوریتم های جستجو بهینه می کنند. این بهینه سازی منجر به بهبود تجربه کاربری و افزایش و بهبود رتبه بندی کلمات کلیدی سایت در موتورهای جستجو می شود.

 

وظایف کارشناس سئو

وظایف کارشناس سئو 1402

کارشناس سئو کیست ؟ چه وظایفی به عهده دارد؟ وظایف متخصص سئو بسته به شغل ها و کسب و کارهای مختلف، متفاوت است. اما وظائف شغلی اکثر متخصصان سئو شامل موارد زیر است:

 • حل مشکلات سئو (داخلی، فنی، خارجی)
حتما بخوانید  موتورهای جستوجو و گوگل چگونه کار می کنند؟

سئو داخلی چیست ؟ اگر مدت زیادی است که وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و سئو را امتحان کرده اید، ممکن است در حال حاضر با مشکلات زیادی در سئو مواجه شوید. از مسائل فنی که مانع از خزیدن یا فهرست بندی صحیح گوگل در وب سایت شما می شود، تا مسائل سئو خارجی که می تواند اعتبار وب سایت شما را تضعیف کند. به همین دلیل، اولین کاری که یک سئوکار پس از شروع رابطه با شما انجام می دهد، احتمالاً رفع مشکل سئو داخلی و سئو خارجی است.

 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی

گوگل به طور مداوم تغییراتی را در الگوریتم رتبه بندی خود ایجاد می کند تا از بی عدالتی جلوگیری کند. با این حال، کلمات کلیدی هنوز نقطه شروع سئو هستند. کلمات کلیدی کلماتی هستند که کاربران گوگل جستجو می کنند. بنابراین یکی از وظایف یک متخصص سئو انجام تحقیقات دقیق کلمات کلیدی است. در تحقیق کلمات کلیدی، محبوبیت و رقابت آن بسیار مهم است.

اهمیت محبوبیت و رقابت دشواری کلمه کلیدی است. از آنجایی که هر کلمه کلیدی دارای نمره دشواری صفر تا100 است، هر چه این عدد بیشتر باشد، کلمه دشوارتر است. متخصصان سئو باید از کلمات کلیدی محبوبی استفاده کنند که طولانی مدت هستند و رقابتی نیستند.

 • تحلیل رقبا

متخصص سئو کیست ؟ متخصص سئو، در سئو داخلی و سئو بخش های مختلف سایت باید رقبای وب سایت شما را تجزیه و تحلیل و نظارت کند. زیرا ممکن است لازم باشد استراتژی خود را بر اساس رفتار و عملکرد آنها تغییر دهید تا از رقبا جلوتر بمانید. البته، تجزیه و تحلیل رقبا فقط به بررسی وب سایت آنها نیست. اما این نیز یک فعالیت خاص است که با استفاده از ابزارهای تحلیل بک لینک رقبا، آنالیز سئو داخلی و غیره انجام می شود.

 • هماهنگی و ارتباط با گروه های دیگر

به عنوان یک متخصص سئو، شما زمان زیادی را صرف همکاری با سایر تیم های درگیر در بازاریابی دیجیتال خواهید کرد. از جمله تیم هایی که می بایست متخصص سئو با آن هماهنگی کند، شامل موارد زیر است:

 • همکاری و برقراری ارتباط با تیم بازاریابی رسانه های اجتماعی

ترکیب رسانه های اجتماعی و سئو عالی است. زیرا گوگل خدمات وب سایت را از طریق سیگنال هایی در شبکه های اجتماعی دریافت می کند. همین سیگنال ها نیز در رتبه بندی گوگل تاثیر زیاد دارند.

 • همکاری با تیم های خلاق و توسعه دهندگان یا برنامه نویسان
حتما بخوانید  دامین آتوریتی چیست ؟ پیج آتوریتی چیست ؟

نتایج عالی در سئو بدون ساختار خوب پشت سایت به دست نمی آید. یک متخصص سئو باید با تیم سازنده صفحات فرود کار کند تا اطمینان حاصل شود که صفحات تمیز و سریع بارگذاری می شوند.

 • مشاوره برای بک لینک و سئو خارجی

سئو خارجی چیست ؟ سئو خارجی و بک لینک از جمله مواردی است که وظیفه اصلی یک متخصص سئو نیست، اما اغلب در قرارداد آنها گنجانده می شود. سئوی خارجی شامل بک لینک، محتوا، تبلیغات و غیره است که سعی می کنند بهترین توصیه ها را بر اساس نیازها و اهداف سایت به صاحب سایت بدهند. در این صورت یک استراتژی کوتاه مدت بر اساس نیازها و اهداف سایت و آنچه صاحب سایت برای این مشکل بودجه تعیین کرده است می نویسند و سپس بر اساس بازخوردهایی که دریافت می کنند، تغییراتی را در آن درج می کنند.

 • تولید محتوا

مهم ترین فعالیت ها و وظایف کارشناس سئو، تولید محتوا است. در واقع، بخش بزرگی از قدرت سئوی وب سایت شما از ایجاد محتوا و انتشار سئو محتوا ناشی می شود. زیرا در واقع گوگل بر روی محتوا به عنوان مهم ترین عامل در سئو تمرکز می کند و در صورت وجود محتوای بی کیفیت، بیشتر تلاش شما می تواند بی نتیجه باشد.البته سپردن وظیفه تولید محتوا به سئوکار معمولا با هزینه های اضافه همراه میباشد.

 • سئو فنی ( سئو تکنیکال)

یکی دیگر از وظائف یک متخصص سئو تسلط کامل بر سئو فنی یا سئو تکنیکال است. سئو فنی به بهینه سازی وب سایت از دیدگاه فنی اشاره دارد و بیشتر تکنیک های آن مربوط به موتورهای جستجو، مسائل فنی وب سایت، ربات ها، کدهای برنامه نویسی و غیره است.

 

seo چیست ؟

سئو چیست؟ سئو یکی از حوزه‌های بازاراینترنتییابی  است که اگر در فضای اینترنت فعالیت دارید، باید زمانی را برای مطالعه آن صرف کنید. سئو که مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است برای کمک به بهبود دید و ارتباط وب سایت در نتایج جستجوی ارگانیک با هدف دستیابی به رتبه های بالا ایجاد شده است. سئو کار ساده ای نیست و نمی توانیم به آسانی آن را پیاده سازی کنیم، زیرا به دانش و صبر زیادی نیاز دارد. موتورهای جستجو را نمی توان با تغییر مداوم الگوریتم آنها در نظر گرفت. بنابراین وظیفه کارشناسان سئو حفظ دانش خود در این زمینه است.

 

ویژگی های یک متخصص سئو

ویژگی های یک متخصص سئو

در اینجا برخی از ویژگی‌ها و مهارت‌های کلیدی متخصصان سئو که مهمترین خصوصیات آنها هستند، را به شما معرفی می کنیم.

 1. نحوه استفاده از وردپرس را بداند
حتما بخوانید  هوش مصنوعی گوگل Gemini چیست ؟

حدود یک سوم وب سایت ها توسط وردپرس ایجاد می شوند، بنابراین کارشناس سئو برای بهبود مهارت های SEO خود باید وردپرس را به خوبی بشناسد. علاوه بر این، وردپرس برای فعالیت های سئو مستقیم و غیر مستقیم بسیار موثر است.

 1. الگوریتم های موتورهای جستجو را بشناسد

سرنوشت محتوای سایت شما در دست موتورهای جستجوگر است، به همین دلیل یک متخصص سئو باید از ارتباط آن با کیفیت محتوای آن آگاهی و درک عمیقی داشته باشد.

 1. دارای توانایی تفکر سیستماتیک باشد

سئو بر همه چیز تأثیر می گذارد. وب سایت های تجاری برای آنها بسیار مهم است و سئو را نمی توان از شرکت جدا کرد. هنگام اجرای استراتژی سئو، علاوه بر تعریف اهداف جدید، چشم انداز شرکت و اهداف بزرگتر نیز باید حفظ شود. بنابراین، شما به عنوان یک متخصص موفق خواهید شد.

 1. صبر و شکیبایی از خصوصیات بارز سئوکار است

سئو یک علم دقیق نیست و متخصصان می توانند مهارت های مختلف را از طریق آزمون و خطا بیاموزند، بنابراین مهم است که از اشتباهات خود درس بگیرید و به یادگیری ادامه دهید. علاوه بر این، عجله برای کسب مهارت های سئو کار درستی نیست و باید همیشه اشتیاق خود را حفظ کنید.

 1. ذهن بازاریابی داشته باشد

بدیهی است که جنبه های فنی سئو بخش بزرگی از کار است و درک مسائلی که ممکن است مانع از نشان دادن وب سایت شما توسط گوگل به عنوان اولین در نتایج جستجو شود، مهم است. قسمت سخت، ایجاد محتوایی است که برای کاربران و موتورهای جستجو جذاب باشد و توسط الگوریتم های گوگل پذیرفته شود.

 

سخن آخر

“متخصص سئو کیست ؟” به طور کلی کارشناس سئو فردی است که در زمینه توسعه وب سایت تخصص کافی دارد و می تواند کیفیت صفحات سایت شما در گوگل را بهبود بخشد تا ترافیک سایت را افزایش دهد و در نتیجه فروش را بالا ببرد. به علاوه  ارتباط مشتری با کسب و کارها، برندسازی و غیره را افزایش دهد. دستیابی به موقعیت های برتر در گوگل، به خصوص در زمینه های بسیار رقابت  برای همه افراد نیست.  برای افزایش دانش و اطلاعات خود می توانید از رویال سایت کمک بگیرید.

اگر خودتان دستی بر آتش در حوزه سئو دارید خدمات رویال سایت همچون خرید رپورتاژ دانشگاهی ، خرید بک لینک دانشگاهی می تواند به شما کمک کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *